Sledujte nás aj na

Bitcoin už dlhodobo dominuje trhu s kryptomenami. Korekcia Bitcoinu tak väčšinou znamená dobré správy pre altcoiny, ktorým sa poslednú dobu nedarilo. Veľká časť zisku dosiahnutého zo včerajšej BTC rekordnej sumy vo výške $18 300 bola preliatá do altcoinov. A práve tie dnes dominovali ázijskému trhu s kryptomenami. Medzi altcoinami sa najviac zadarilo Litecoinu, ktorý v dobe písania článku stúpol na cene o viac ako 60%.

Úspešný Litecoin

Litecoin (LTC) sa zvykne prirovnávať k striebru tak ako Bitcoin k zlatu. LTC je však oveľa stabilnejší a dosahuje rýchlejšie transakčné rýchlosti za markantne nižšie poplatky. LTC vykazoval od júna do polovice novembra stabilný rast z $40 na $60 a to bez výrazných výkyvov, ktorými drvivá väčšina kryptomien trpí. Ku koncu novembra Litecoin nabral na sile a prelomil tak kľúčové oblasti odporu, čím dosiahol cenu $95. Dnes sa LTC znova prebudil a vystrelil na rekordných $160.

ICO v Južnej Kórei

LTC sa obchoduje z veľkej časti v Južnej Kórei, kde sú burzy zodpovedné za viac ako 25% svetového obchodu. Správy o tom, že kórejská vláda v blízkej budúcnosti opäť povolí ICO mohli do veľkej miery LTC pomôcť. Podľa kórejského Chosunu sa spojili Juhokórejské ministerstvo stratégie a financií, Komisia pre finančné služby, Ministerstvo spravodlivosti, Komisia pre spravodlivý obchod, Komisia pre finančný dohľad a vytvorili pracovnú skupinu na prípravu viacerých regulačných rámcov pre kryptospoločnosti a investorov do kryptomien. Toto pracovné zoskupenie pracuje na vytvorení prísnejších nariadení o obchodovaní s kryptomenami, ale s prísľubom povolených regulovaných ICO pre inštitucionálnych investorov. Legalizácia a reglovanie ICO s veľkou pravdepodobnosťou legitimizuje trh a poskytne potrebnú stabilitu volatilným kryptomenám.

Hovorca pracovnej skupiny sa pre miestne médiá vyjadril:“ Pracovná skupina v súčasnosti uvažuje o zavedení prísnejších pravidiel na ochranu investorov a spotrebiteľov na trhu s kryptomenami. Pokiaľ ide o ICO, vláda pravdepodobne zavedie predpisy, ktoré inštitucionálnym investorom umožnia legálne investovať do ICO. Juhokórejská vláda nemá inú možnosť ako sledovať regulačné rámce a trendy, ktoré zaviedli iné krajiny. Napriek tomu, že s kryptomenami sú spojené aj určité negatívne aspekty, vláda bude rozhodovať v prospech juhokórejského trhu a občanov.“

Zdá sa, že juhokórejská vláda chce nasledovať krajiny ako Japonsko, ktoré síce kryptomeny prijali ale zároveň prijali opatrenia a regulácie na ochranu obchodníkov pred podvodnými ICO.

V dobe písania tohoto článku dosiahla cena za jeden Litecoin ohromných $149 s trhovou kapitalizáciou skoro $8.1 miliardy (zdroj: Coinmarketcap).Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...