Sledujte nás aj na

Na reguláciu obchodu so zlatom sú menej striktné požiadavky, ako pri iných finančných produktoch.

Jeden zo šéfov exekutívy firmy Bitpanda, najväčšieho obchodníka s Bitcoinom v Rakúsku, si myslí, že Bitcoin by mal byť regulovaný podobným spôsobom, ako zlato. Spoločnosť sa podľa stránky investing.com snaží získať pre túto myšlienku oficiálne úrady.

„Chceli sme byť regulovaní, no zatiaľ nám vždy hovorili, že nemôžeme byť,“ povedal Eric Demuth. Paul Klanschek, druhý šéf exekutívy, hovorí: „Regulácia by mala prísť na úrovni EÚ.“

Rakúske ministerstvo financií vyhlásilo vo februári, že reguláciu obchodu so zlatom považuje za inšpiráciu pri písaní pravidiel týkajúcich sa kryptomien.

Hartwig Loeger, minister financií Rakúska, povedal, že obchody v Bitcoine v hodnote 10,000 eur a viac by sa mali hlásiť a protistrany by mali byť identifikované. Tak sa v súčasnosti pristupuje k vzácnym kovom. Ďalej vyhlásil, že prvotné ponuky nových mien (ICO – initial coin offering) by mali byť schválené národným finančným dozorným orgánom.

Rovnaké pravidlá pre kryptomeny a cenné kovy?

Úrady často vnímajú zlato ako potenciálny prostriedok použiteľný pri páchaní kriminálnych činov, čo je fakt, ktorý v poslednom čase prekryla prevaha kryptomien v mediálnych správach. Maloobchodný predaj zlata nie je v EÚ zaťažený daňou z pridanej hodnoty a obchodníci so zlatom nie sú podľa agentúry Bloomberg na rozdiel od svojich kolegov z akciového trhu subjektom rozsiahlych právnych úprav.

Spoločnosť Bitpanda so sídlom vo Viedni bola založená v roku 2014 a v poslednom čase sa jej darí veľmi dobre – podľa investing.com v roku 2017 zobchodovala približne 600 miliónov eur, väčšinu v poslednom kvartáli minulého roka. V januári začala ponúkať Bitcoin Cash a minulý mesiac pridala v rámci svojej platformy aj Ripple. Podporuje adaptáciu SegWitu, ktorý predstavuje čoraz populárnejšiu voľbu na trhu s Bitcoinom a minulý mesiac otvorila svoju novú kanceláriu v Londýne.

Má tiež silné väzby na rakúsky štátny aparát – cez národnú poštovú službu predáva poukážky na Bitcoin a nedávno podpísala dohody s Rakúskou akadémiou vied a Viedenskou technickou univerzitou.

Zdroj: financemagnates.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...