Sledujte nás aj na

Počas stretnutia s Hermanom Grefom, prezidentom najväčšej ruskej banky Sberbank sa ruský prezident Vladimír Putin vyjadril o dôležitosti blockchainového a technologického vývoja.

Sberbank je naklonená kryptomenám a blockchainu

Sberbank, najväčšia banka v Rusku a tretia najväčšia banka v Európe všeobecne zaujíma pozitívne stanovisko voči kryptomenám a blockchain technológii. V spolupráci s ruským protimonopolným úradom (FAS), Sberbank už využíva blockchain na presun a skladovanie dokumentov. Minulý rok generálny riaditeľ Sberbank Herman Gref odhalil, že správna rada banky očakáva komerčné nasadenie blockchainovej siete a platformy v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

„Možno je to viac než optimistické očakávanie, ale myslím si, že za dva, dva a pol roka, už budeme môcť hovoriť o nasadení prvých aplikácii na báze technológie blockchain do ostrej prevádzky,“ povedal Gref.

Sberbank je tiež členom Ethereum Enterprise Alliance (EEA) a údajne má banka čoskoro otvoriť kryptomenovú burzu vo Švajčiarsku.

Riaditeľ Sberbank diskutoval s prezidentom Ruskej federácie

Generálny riaditeľ Sberbank Herman Gref sa stretol s prezidentom Vladimírom Putinom za účelom prediskutovania technológie blockchain. Gref Putinovi povedal, že cíti potrebu vytvorenia špeciálneho programu pre tréning blockchainových profesionálov, už len kvôli veľkosti tohto odvetvia. Ďalej sa vyjadril, že aby Rusko podporovalo inováciu potrebuje „veľmi opatrnú reguláciu“ nie „prohibíciu“ kryptomien.

Putin, bez toho aby špecificky spomenul blockchain technológiu, sa skôr zamýšľal nad tým, prečo Rusko potrebuje investovať v tomto odvetví keď „máme všetko ropu, plyn, uhlie, rôzne kovy, zlato, platinu, diamanty, všetko!“ Putin zároveň poznamenal že blockchain priemysel je v Rusku na vzostupe a vyzdvihol „dobrú ruskú intelektuálnu základňu“.

Putin citoval bývalého ministra pre ropný priemysel bližšie nešpecifikovanej arabskej krajiny: Doba kamenná sa neskončila kvôli nedostatku kameňov, ale vďaka objavu nových technológií.“

Podľa Putina krajiny, ktoré budú pri adoptovaní tejto technológie príliš pomalé „sa veľmi rýchlo dostanú pod vplyv krajín, ktoré sa v tejto oblasti stanú lídrami,“ čo je niečo čo „si Rusko absolútne nemôže dovoliť.

Putin už v minulosti prišiel s nápadom vydávať vlastný ruský „kryptorubeľ,“ ale jeho právoplatnosť a budúcnosť naďalej ostávajú zahalené tajomstvom.

V januári tohto roka, po konzultácií so spoluzakladateľom Etherea Vitalikom Buterinom, Putin zas navrhol vytvorenie novej, medzinárodnej kryptomeny používanej krajinami BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika) a EEU (Euroázijská ekonomická únia), aby naplno využili možnosti blockchainu a inteligentných zmlúv (smart kontraktov).

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...