Sledujte nás aj na

Kryptomeny už rozvírili aj vody hudobnej scény. Hudobný priemysel je jedno z odvetví, ktoré môže značne benefitovať z využitia alebo akceptovania kryptomien. Na svetovej scéne sme už podobné pokusy zaznamenali. Rovnako sa skladatelia a hudobníci nechali inšpirovať a téma kryptomien sa stala centrom nejednej piesne. Slovenskí hudobníci chcú tiež prispieť a dnes tu máme azda prvý slovenský rap s kryptomenovou tématikou. 

Bez ďalšieho zdržovania si rovno spomínanú skladbu vypočujte:

 

Prvý slovenský rap o kryptomenách

Autorom piesne je mladý Slovák Martin Sidor vystupujúci pod prezývkou Sidy. Skladba má príznačný názov Crypto Rap. S touto skladbou Sidy súťaží v 250. kole Demovnice na Rádiu_FM. Ak sa vám pesníčka páči určite ho podporte svojim hlasom. V zozname skladieb na webe demovnica.sk ho nájdete na poslednom mieste.

Sidy sa venuje rapu a spevu už približne 5 rokov. Jeho obľúbení hudobníci sú 2pac, Biggi, Future či Wiz Khalifa, zo slovenských iba Ego. Jeho snom je tvoriť hudbu, lebo hudba je pre neho niečo ako sloboda. Zároveň má rád aj kryptomeny, a presne tieto dve veci spojil v tracku Crypto rap.

Svetová scéna

Aj hudobníci na svetovej scéne sa o kryptomeny zaujímajú. Nielen z tématickej stránky, ale napríklad aj tým, že za svoju hudbu akceptujú bitcoin (BTC) prípadne inú kryptomenu.  Rapper 50 Cent za svoj album Animal Ambition akceptoval bitcoin už v roku 2014. Islandská speváčka a inovátorka Björk sa zase spojila s projektom AudioCoin.

A nie sú to len technologicky nadšení hudobníci, ktorí robia krok smerom ku kryptomenám. O zvýšený záujem o kryptomeny medzi svetovými hudobnými ikonami sa stará aj známa anonymná kryptomena Monero. Doteraz potvrdilo viac ako 45 významných umelcov vrátane Mariah Carey, G-Eazy a Lany Del Rey prijímanie monero (XMR) na svojich internetových obchodoch.

19 oblastí života, ktoré blockchain výrazne ovplyvníZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...