Sledujte nás aj na

Massachusettská technická univerzita (MIT) spustí program odovzdávania digitálnych certifikátov založených na technológii blockchain. V prvej fáze ho dostane stovka úspešných absolventov. Ide o pilotný projekt, ktorý vznikol zo spolupráce medzi MIT a softwérovou spoločnosťou Learning Machine. Firma je známa vďaka iniciatíve Blockcerts a skúma možnosti zavedenia blockchain technológie do akademickej oblasti aj verejného života.

Americká univerzita vydala vyhlásenie, že diplomy budú predávané prostredníctvom špeciálnej aplikácie. Appka umožní absolventom zdieľať overiteľné, digitálne verzie diplomov s potenciálnymi zamestnávateľmi. Údaje v digitálne verzii nebude možné sfalšovať.

Podľa Mary Callahanovej, pracovníčky MIT, je hlavným cieľom projektu namotivovať študentov tak, aby boli schopní nakladať so svojimi dôvernými informáciami bezpečne.

„Pilotný projekt umožňuje študentom starať sa a zdielať súkromné a citlivé údaje bezpečnou cestou s kýmkoľvek budú potrebovať.“

Blockchain je budúcnosť, ktorá sa deje teraz

Systém Blockcerts od Learning Machine zahŕňa technológiu blockchain, ktorá bola prvýkrát použitá v doposiaľ najúspešnejšej digitálnej mene, Bitcoin. Systém je spoľahlivý vďaka zabezpečeniu, nízkym nákladom, jednoduchému používaniu a rýchlosti. Využíva tiež časovo označené transkacie, ktoré dokazujú, že škola urobila digitálny záznam v certifikáte. To umožňuje študentom dokázať vlastníctvo diplomu v budúcnosti.

Chris Jagers, spoluzakladateľ Learning Machine potvrdil, že MIT patrí medzi prvé univerzity s možnosťou „vykonávať úradné záznamy vo formáte, ktorý môže existovať aj v prípade , že sa inštitúcia rozpustí. Ľudia môžu osobne vlastniť a využívať ich oficiálne záznanamy, čo je veľkým posunom vpred,“ dodal Jagers.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...