Sledujte nás aj na

Blockchain technológie nie sú obmedzené len na virtuálny svet. Možnosti tejto technológie sa zdajú byť prakticky nekonečné, a určite v budúcnosti uvidíme pre tento fenomén veľa zaujímavých využití. Princíp decentralizovaných kryptomien, ako sú Bitcoin a Ethereum, sa už dnes ale uplatňuje aj na hardvérové produkty.

Sirin Labs, spoločnosť, ktorá vytvorila Solarin smartfón za úctyhodných $14,000, začiatkom tohto roka oznámila, že uvedie na trh ďalší chytrý telefón s názvom Finney. Sirin Labs o tomto telefóne tvrdí, že je to jediný smartfón na svete, ktorý je úplne bezpečný. To znamená, že je dostatočne bezpečný na to, aby ste na ňom mohli držať svoje kryptomenové bohatstvo.

Takto by mal telefón Finney vyzerať

Sirin pred pár dňami oznámili, že Finney príde na trh s predinštalovaným mobilným klientom EthereumStatus. Integrácia tak umožní bezproblémové použitie Finney a Status tokenov.

Status – Mobilný Ethereum OS

Status (SNT), ktorý úspešne vyzbieral viac ako $100 miliónov za menej ako 24 hodín prostredníctvom svojho ICO, už usilovne pracuje na svojom produkte. Jedná sa o open-source platformu na odosielanie správ a mobilný prehliadač, ktorý umožní používateľom komunikovať s decentralizovanými aplikáciami (dApps), ktoré už teraz bežia v Ethereum sieti. To znamená, že Finney už po rozbalení poskytne možnosť prístupovť ku zašifrovaným správam, smart kontraktom, digitálnym menám, a určite kopu ďalších zaujímavých funkcií.

 

Dá sa povedať, že aj firme Status sa celkovo darí. Ich cieľom je masové prijatie najlepšieho verejného a programovateľného blockchainu, ktorým je momentálne Ethereum.

Ak je Ethereum svetovým počítačom, Status chce byť jeho operačným systémom. Status je vizuálna reprezentácia Ethereum siete, užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré eliminuje technické prekážky a umožňuje jednoduchú interakciu s Ethereum sieťou. Takto vidí svoje miesto na poli blockchainových technológií tím spoločnosti Status.

“Dali sme open-source komunite záväzok, že túto technológiu uviedieme na trh,“ povedal spoluzakladateľ spoločnosti Status Carl Bennetts. „Budeme aj naďalej spolupracovať s vedúcimi predstaviteľmi v oblasti, aby sme vývoj inovácií založených na technológii Ethereum posúvali dopredu a zabezpečili, že sa dostanú do telefónov ľudí po celom svete.“

Spojenie blockchain a mobilného sveta

Kombinácia plne zabezpečeného smartfónu, Status platformy na odosielanie správ a ich prehliadača je určite zaujímavá, pretože prináša plne decentralizované riešenia priamo do vreciek používateľov.

„Naším cieľom je štandardizovať blockchain technológiu a zachovať jednoduché a priateľské užívateľské rozhranie (UI),“ uviedol Moshe Hogeg, zakladateľ a CEO spoločnosti Sirin Labs. „Obchodovanie na blockchainoch či multi-platformovosť majú dnes naozaj ďaleko od jednoduchosti. Spoločne s firmou Status a ďalšími strategickými partnermi vytvoríme bezpečný open-source operačný systém, ktorý pomôže prepojiť rôzne tokeny a umožní, aby bolo toto prepojenie pre užívateľa úplne bezproblémové a hlavne bez poplatkov. To pomôže urýchliť masové prijatie tejto technológie.“

Zariadenie Finney bude fungovať na operačnom systéme Shield spoločnosti Sirin Labs, ktorý bol navrhnutý tak, aby podporoval celý rad blockchain aplikácií. Spoločnosť píše na svojej internetovej stránke, že systém Shield OS bude schopný podporovať cold storage kryptopeňaženku, šifrovanú komunikáciu a poskytne celý ekosystém pre peer-to-peer zdieľanie zdrojov, platby a aplikácie.

Presný dátum uvedenia Finney smartfónu na trh ešte nie je známy, ale malo by to byť niekedy nabudúci rok. Za osem dní, tj. 11.12.2017, spúšťa práve spoločnosť Sirin Labs svoje ICO. Do predaja pôjde ich SRN token, ktorý bude používaný na platbu za produkty a služby ponúkané firmou Sirin. Viac informácií ohľadom spoločnosti a ICO nájdete na sirinlabs.com.

 Zdroj: sirinlabs.com, status.imZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...