Sledujte nás aj na

EOS ešte nemá oficiálne spustený MainNet a už teraz patrí medzi najpopulárnejšie blockchain platformy. Na rozdiel od začínajúcich projektov využívajúcich Ethereum, ktoré bežne vyberali finančný kapitál prostredníctvom ICO, EOS projekty vsádzajú na odlišný model – airdropy. Tieto projekty jednoducho zdarma distribuujú časť tokenov komunite a časť si nechávajú. Hodnotu tokenov potom určujú základné pravidlá trhu: ponuka a dopyt. Vzhľadom na to, že spustiť projekt na EOS platforme je jednoduché a navyše zadarmo, každý deň sa objavujú spoločnosti s novými projektami, ktoré organizujú airdropy tokenov.

5 EOS airdropov

EOS airdropov je skutočne neúrekom, preto sme sa rozhodli pre Vás vybrať tie najperspektívnejšie. V prvom dieli Vám predstavíme 5 projektov, ktorých tokeny si budete môcť nájsť už o týždeň, keď sa spustí EOS MainNet.

Kryptomenový airdrop: voľná distribúcia tokenov používateľom, ktorí sa oň prihlásia alebo držiteľom inej kryptomeny.

Snapshot:  takzvané „odfotenie blockchain siete“, snapshot zaznamená bilanciu tokenov na sieti pre potreby airdropu

EOX

EOX je decentralizovaná elektronická obchodná platforma, ktorá umožní disponovať a nakladať so všetkými EOS tokenami naraz. Cieľom spoločnosti EOX je uľahčiť globálny obchodný systém a umožniť, aby sa všetky tovary a služby dali obchodovať čisto v kryptomenách bez toho, aby sa bolo nutné využívať FIAT peniaze. Na EOX platforme si môžu sociálni influenceri zo všetkých popredných webov vytvoriť vlastný elektronický obchod naplnený vlastnými produktmi. Pri predaji môžu potom využiť smart kontrakty. Na platforme bude taktiež možné bezpečne uchovávať svoje dáta a uvoľniť ich iba firmám/inzerentom, ktorí vám zaplatia.

Webová stránka: https://www.eoxlab.io/

Snapshot: Dátum ešte nie je známy

Airdrop: pomer 1: 1 (1 EOX na 1 EOS)

Celkový počet tokenov: 10 miliárd

Celkový počet tokenov v airdrope: 900 miliónov

Chaince

Blockchain aplikačný ekosystém, inkubátor pre EOS projekty a kryptomenová burza. Podľa vývojárov tohoto projektu je Chaince je vynikajúca blockchain obchodná platforma zameraná na EOS projekty so silným zabezpečením aktív používateľov.

Webová stránka: https://chaince.com/

Snapshot: 2. júna (po spustení EOS MainNetu)

Dátum distribúcie tokenov: 15. jún (1 CET za 1 EOS)

Celkový počet tokenov: 2 miliardy- 900 miliónov pre airdrop, 500 miliónov pre spoločnosť Chaince, 200 miliónov pre Chaince Club a 400 miliónov pre marketing

Celkový počet tokenov v airdrope: 900 miliónov

Horus Pay

Globálny mzdový portál, ktorý umožní spoločnostiam vymieňať súkromné šifrované a zabezpečené údaje s medzinárodnými dodávateľmi miezd pomocou blockchainu. Treba poznamenať, že tento projekt stále nemá publikovaný white paper (v čase písania článku).

Webová stránka: https://horuspay.io/

Snapshot: 2. jún Hlavná snímka Genesis.

Dátum distribúcie tokenov: 30. júna pomer 1: 1

Celkový počet tokenov: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenov v airdrope: 900 miliónov

Everipedia

Webová encyklopédia na báze Wikipedie. Everipedia už je fungujúci projekt, avšak s migráciou na EOS blockchain si autori sľubujú väčší záujem, transparentnosť a hlavne decentralizáciu, vďaka ktorej nebude možné túto encyklopédiu cenzurovať v krajinách ako Turecko, alebo Irán, ktoré zablokovali konkurenčnú Wikipediu. Každý, kto prispeje rôznymi spôsobmi k rozvoju platformy, bude odmeňovaný v IQ tokenoch. Autori projektu si od systému odmeňovania sľubujú zvýšený záujem o generovanie pravdivých informácií.

Webová stránka: https://everipedia.org/

Snapshot: 2. jún

Airdrop: 1:1 ( 1 IQ : 1 EOS)

Dátum distribúcie tokenov: 15. júna

Celkový počet tokenov: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenov v airdrope: 900 miliónov

Lab Ledger

Blockchain ekosystém pre vedecov a vedeckých výskumníkov. Platforma bude odmeňovať za publikovanie a úpravu vedeckých článkov. Autori plánujú využiť platformu ako katalyzátor vedeckého financovania a pokroku.

Webová stránka: https://labledger.net/

Snapshot: 21. máj

Airdrop: 1:1

Dátum distribúcie tokenov: 21. júna 2018

Celkový počet tokenov: 1.2 miliardy

Celkový počet tokenov v airdrope: 1 miliardaZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...