Sledujte nás aj na

Platobný protokol Ripple sa teší z ďalšieho míľnika. Národná banka Abú Dhabí oznámila, že ako prvá banka na strednom východe úspešne vyskúšala použitie technológie Ripple na cezhraničný prevod peňazí pre svojich zákazníkov.

Ripple je spoločnosť so sídlom v San Franciscu, ktorá pracuje najmä na finančných riešeniach pre banky a finančné subjekty. Technológia, ktorú prináša spoločnosť Ripple, je založená na blockchaine, ktorí využíva zdielanú účtovnú knihu (shared ledger) pre realizáciu transakcií. Ripple umožňuje, aby sa aktíva mohli pohybovať priamo, voľne a navyše s nižšími poplatkami a vyššou transakčnou rýchlosťou.

Národná banka Abú Dhabí a Ripple

Podľa webovej stránky Ripple Insights – Národná banka Abú Dhabí (NBAD) je prvá banka na strednom východe, ktorá využila Ripple pre uskutočnenie cezhraničných transakcií v reálnom čase.

Podrobnejšie o tom, čo je a ako funguje Ripple sa dozviete v našom článku tu.

Vďaka Ripple disponujú zákazníci banky NBAD efektívnym, bezpečným a spoľahlivým kanálom, ktorý umožňuje okamžité medzinárodné prevody a platby medzi regionálnymi trhmi. Aplikované na inovatívnu infraštruktúru spoločnosti NBAD, riešenie Ripple ponúka zákazníkom celkovú transparentnosť transakcií a umožňuje okamžitý prevod finančných prostriedkov k príjemcovi nákladovo efektívnym spôsobom.

Ramana Kumar, výkonný riaditeľ a vedúci divízie riadenia obchodu a produktov spoločnosti GTB povedal:

„V spoločnosti NBAD sa snažíme, aby naše ponuky boli efektívne a transparentné. Blockchain technológia transformuje a dláždi cestu pre nový spôsob dosiahnutia našich cieľov, lepšie slúžiť našim zákazníkom a pridávať hodnotu prostredníctvom prístupnosti a transparentnosti. Ako prvý osvojiteľ a prvá banka, ktorá využila Ripple v ostrej prevádzke, NBAD ponúka inovatívne riešenia pre potreby našich klientov.“

Benefity pre zákazníkov NBAD sú jasné. Podľa World Bank Migration Remittances Factbook sú Spojené arabské emiráty  krajina so štvrtou najvyššou remitenciou (finančné a iné prostriedky zasielané migrantmi z krajiny zamestnania späť do krajiny pôvodu), ktorá sa pohybuje na úrovni $19 miliárd. NBAD vďaka technológii Ripple, môže svojim zákazníkom ponúknuť efektívnejšie cezhraničné platobné služby a súčasne šetriť prevádzkové náklady.

Otázka bezpečnosti bola pre partnerstvo Ripple a NBAD veľmi významná. Momentálne prebieha globálny posun v tom, ako sa finančné inštitúcie stavajú k ochrane svojich údajov. Adaptácia Ripple protokolu bankou NBAD predstavuje rozhodujúci krok vpred pri ochrane informácií o zákazníkoch tým, že sa odstráni požiadavka na používanie sprostredkovateľských bánk na cezhraničné prevody.

NBAD sa tak pripojila k rastúcemu zoznamu inštitúcií a bánk, vrátane UniCredit, Santander, Bank of America, Standard Chartered, Westpac Banking Corporation, Royal Bank of Canada a CIBC a RBC, ktoré sú v procese prijímania alebo už využívajú technológiu Ripple na zefektívnenie transakčných procesov.

Zdroj: ripple.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...