Sledujte nás aj na

Galaxy, kryptoanalytik, trader a samozvaný „stroj na akumuláciu kryptomien“, si myslí, že dominantné postavenie bitcoinu (BTC)  bude podrobené ťažkým skúškam. S odvolaním sa na historické trendy, tento popredný analytik poznamenal, že  rovnako ako cena aj dominancia na trhu prechádza dlhodobými a krátkodobými cyklami. Môže práve toto priniesť výraznejší nárast hodnoty altcoinov?

Podľa Galaxy nedávny nárast dominancie BTC, zdôvodnený medvedím trhom v roku 2018, skončí, zatiaľ čo súčasný trh vstúpi do takzvanej „altcoinovej sezóny“. Galaxy poznamenal, že nebude prekvapený, ak podiel BTC na celkovom trhu kryptomien klesne pod 30 %. Súčasná hodnota dominancie BTC je 52 %.

Tvrdí, že ak celková trhová kapitalizácia všetkých aktív, ktoré nie sú Bitcoin, presiahne  približne $61 miliárd, čo je len kúsok od súčasných úrovní, nastane pozoruhodný nárast hodnoty altcoinov.

Nedávny príspevok od Galaxy ohľadom potenciálneho rastu altcoinov prichádza potom, ako vyjadril svoj optimizmus aj voči bitcoinu. Analytici nedávno poukázali na optimistický graf, ktorý ukazuje na viacmesačné výkony BTC. Z neho vyplýva, že BTC by mohol pomaly postupovať k svojmu ročnému minimu na úrovni $3,150 predtým, ako sa vyšplhá na viac ako $4,000 a do konca roka sa vráti späť nad úroveň $5,000 a viac.

Vieme, že bitcoinu a kryptomenám sa v poslednom týždni slušne zadarilo. Bitcoin sa dostal na cenovku $3,900 a celková trhová kapitalizácia kryptomien poskočila za týždeň o slušných $13 miliárd na hodnotu $133 miliárd.

Hoci jeho komentáre týkajúce sa altcoinov neindikujú, že by nemal rásť aj Bitcoin, Galaxy vyzerá byť presvedčený, že altcoiny ho ľahko prekonajú.

Niektorí sú však presvedčení, že BTC si dominanciu udrží

Napriek tomu, že Galaxy uviedol silné argumenty v prospech altcoinov, niektorí ľudia tvrdia, že bitcoin si v nadchádzajúcich rokoch zachová svoju dlhotrvajúcu hegemóniu. Na Twitteri Ari Paul, riadiaci partner investičnej skupiny BlockTower tvrdí, že vďaka programovateľnosti a otvorenosti Bitcoinu je nepravdepodobné, že by ho v blízkej budúcnosti prekonali rýchle a na funkcie bohaté altcoinové projekty.

Ari Paul nie je jediný, kto je presvedčený, že bitcoin bude vždy základom tohto vznikajúceho sektora.

Barry Silbert, výkonný riaditeľ divízie Digital Currency Group, poznamenal, že v súčasnosti by bol opatrný pri alokácií altcoinov a iných digitálnych aktív. Vysvetlil, že podľa neho môže byť hodnota „drvivej väčšiny digitálnych tokenov“ prakticky nulová. Je to zvláštne, najmä vzhľadom na pozície jeho firiem v kryptomenových startupoch a aktívach ako sú napríklad ZCash a Ethereum Classic. Silbert bol však neoblomný, a tvrdil:

„Takmer každé ICO bolo len pokusom získať peniaze, ale neexistovalo žiadne využitie pre ich token… Veľká väčšina toho, čo je teraz v obehu bude eliminovaná.“

A.T. Kearney, medzinárodná poradenská firma v oblasti manažmentu, tvrdí dokonca opak toho, čo obhajuje trader Galaxy. A teda, že dominantné postavenie bitcoinu na trhu môže v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch vzrásť až na 66 % zo súčasných 52 %. Skutočnosť, že inštitúcie sústreďujú svoje úsilie súvisiace s kryptomenami najmä na bitcoin, len potvrdzuje myšlienku, že vlajková loď kryptomien sa bez boja svojho dominantného postavenia nevzdá.

Inštitucionálni krypto investori podľa prieskumu očakávajú dobré vyhliadky počas ekonomickej recesie

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...