Sledujte nás aj na

IOTA je bezpochyby zaujímavou technológiou s potenciálom stať sa všadeprítomnou v rámci Internetu vecí (Internet of Things). Navzdory svojmu potenciálu, panuje okolo tohto projektu ticho, možno až určitá skepsa.  Napriek tomu, že IOTA prežíva akýsi mediálny a trhový útlm, tento projekt je stále veľmi živí, čomu nasvedčuje aj najnovšie dianie, ktoré Vám priblížime v tomto článku.

IOTA a startup High Mobility

Spoločnosť High Mobility and nadácia IOTA spolu podpísali Memorandum o porozumení, za účelom integrácie IOTA technológie, výukových programov a riešení do vývojovej platformy High Mobility.

Startupová spoločnosť High Mobility sa javí ako vynikajúci kandidát pre zrýchlenie adopcie IOTA technológie do bežného života. High Mobility je totiž viacnásobne ocenená platforma, ktorá sa zameriava na vývoj a implementáciu nástrojov od digitálnych vývojárov pre vytvorenie prepojených smart automobilov.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
IOTA
IOTA
$0.2956
MIOTA -1.34%

Podľa tlačovej správy od spoločnosti, High Mobility sa snaží preklenúť priepasť medzi výrobcami automobilov a vývojármi aplikácií tým, že integruje obsah, plány a riešenia IOTA do ich vývojovej platformy.

Technológia IOTA údajne ponúka nové príležitosti pre autonómne a elektrické vozidlá a infraštruktúru, a zároveň poskytuje podporu aplikáciám pre jazdu a zdieľanie áut a tým prepojenie účastníkov premávky s novým ekosystémom typu peer-to-peer.

High Mobility totiž vidí v technológii IOTA možnosť ako sa môžu veľké firmy zapojiť a pracovať s tisíckami nezávislých vývojárov súčasne a umožniť im používať štandardizované API pre vozidlá, a tak umožniť jednoduché a bezproblémové prototypovanie nových aplikácií.

IOTA sa dlhodobo snaží preniknúť do automobilového priemyslu, čo naznačujú aj početné spolupráce so spoločnosťami ako Bosh (vytvorenie autonómneho automobilu) alebo Volkswagen alebo integrácia do smart nabíjačiek pre elektromobily.

IOTA integrovaná do hardvérovej peňaženky Ledger

Po dlhom čakaní si fanúšikovia IOTA konečne budú môcť chrániť svoje tokeny hardvérovou peňaženkou, konkrétne Ledgerom.

Nadácia IOTA oznámila nové partnerstvo s Ledgerom, jedným z popredných výrobcov hardvérových peňaženiek. Technológia IOTA je integrovaná do Ledger hardvérových peňaženiek a umožní tak používateľom ukladať informácie o privátnych kľúčoch do zariadenia, ktoré ponúka extra úroveň ochrany pred hackermi.

„Poskytovanie najvyššej úrovne bezpečnosti a kvality je hlavným cieľom pre firmy Ledger a IOTA,“ povedal Eric Larchevêque, generálny riaditeľ spoločnosti Ledger.

Ledger Nano S a Ledger Blue budú kompatibilné s peňaženkou Trinity, čo umožní uložiť súkromne kľúče a frázy na obnovu (seed phrase). Výhodou hardvérovej peňaženky je fakt, že súkromne kľúče a recovery frázy sú bezpečne chránené, pretože nikdy nie sú priamo vystavené online prostrediu, kde by ich mohli odcudziť hackeri.

Výhody a nevýhody základných druhov kryptomenových peňaženiek

Natívny token IOTA dlhodobo trpí nedostatkom adekvátnych a používateľsky priateľských peňaženiek, a to aj v období, keď bol kryptotrh na svojom vrchole.

IOTA a trh

IOTA, tak ako aj ostatné digitálne aktíva, silne utrpela kryptomenovou recesiou, ktorá zasiahla trh v roku 2018. Od svojej rekordnej ceny $5.28 v decembri minulého roka sa súčasná cena výrazne prepadla, pohybuje sa na úrovni $0.47565. Trhová kapitalizácia činí $1.32 miliardy, čo IOTA umiestňuje na 12. priečku rebríčka najsilnejších kryptomien.

Vývoj IOTA na kryptomenovom trhu za posledné 3 mesiace.

Viac ako 73 % všetkých obchodov s IOTA sa sústreďuje na kryptomenovej burze Binance, pričom nastal značný nárast obchodovania na Bitfinexe s obchodnými pármi USD a Tetherom (USDT).

Kryptomenová burza Binance: ako sa zaregistrovať a vložiť prostriedky

Avšak ani možnosť obchodovania IOTA s FIAT menou nepomohla tomuto projektu vstúpiť do rastovej fázy a tak, ako ostatné kryptomeny aj IOTA sa momentálne na grafe pohybuje do bokov.

Projekt IOTA sa po sérii silných prepadov na trhu stratil z pozornosti. Súčasná cena IOTA predstavuje 92 %-ný prepad od svojho ATH (All Time High), a do teraz sa nepodarilo opätovne vzbudiť väčší záujem o túto technológiu.

IOTA ako projekt naďalej čaká na trhovú reakciu nasadenia technológie Tangle do Internetu vecí (Internet of Things – IoT). Podpora a integrácia do prvej hardvérovej peňaženky môže naznačovať, že investori chcú svoje IOTA tokeny dlhodobo držať a čakať na obdobie, keď práce na tomto projekte prinesú svoje ovocie.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...