Sledujte nás aj na

Po tom, ako kryptomeny zažívali viac ako týždeň dlhé netypicky stabilné obdobie, s príchodom nového týždňa sa dali veci opäť do pohybu. Jedná sa však o negatívny trend. Takmer všetky kryptomeny vykazujú straty v rozmedzí 4 až 6 %.

Bitcoin

Bitcoin (BTC), najpopulárnejšia a najsilnejšia kryptomena, sa v čase písania článku pohyboval na $6,345, čo predstavuje stratu na cene takmer 2 %. V pondelok BTC klesol z $6,480 na $6,345 za menej ako 4 hodiny.

Týždenný graf vývoja Bitcoinu.

BTC za posledných 11 dní vykazoval obzvlášť stabilné správanie, čo je vo svete kryptomien netypické, nakoľko kryptomeny sú často považované za synonymum volatility. Táto stabilné obdobie predstavovalo najnižšiu 17-mesačnú mieru volatility, ktorú naposledy BTC zažil v polovici roka 2017.

Ethereum

Ethereum (ETH), ktorý vykazoval stabilné správanie zareagoval na súčasný trend taktiež poklesom, a to o 3 %. V čase písania článku sa ETH obchodoval na úrovni $197.36. Počas uplynulého týždňa sa najsilnejší altcoin obchodoval do straty, pričom v rovnakom časovom rámci vykazoval iba o niečo väčšiu volatilitu ako Bitcoin.

Vývoj ETH za posledných 7 dní.

Súčasná cena ETH predstavuje 3.8 % stratu voči hodnote z pred týždňa, alebo 14 % stratu oproti hodnote z pred mesiaca.

Altcoiny

Všetky popredné altcoiny, s výnimkou stablecoinu Tether vykazujú straty. Z 10 najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie boli najviac zasiahnuté kryptomeny Litecoin s poklesom o 4.8 % na úroveň $49.30 a EOS, ktorý klesol o 4.78 % na $5.15.

Všetky popredné kryptomeny okrem Tetheru vykazujú pokles.

Naopak, najmenej zasiahnutá bola anonymná kryptomena Monero, ktorá stratila na cene za posledných 24 hodín len 1.1 % a v čase písania článku sa zastavil na $101.63.

Celková kryptomenová trhová kapitalizácia činí približne $203 miliárd. Keď zoberieme do úvahy fakt, že počas spomínaného stabilného obdobia bola trhová kapitalizácia $210 miliárd, súčasný pokles je zatiaľ relatívne nízky.

Novinky zo sveta kryptomien

Popredná európska kryptomenová burza Bitstamp bola odkúpená belgickou investičnou spoločnosťou NXMH, ktorá je dcérskou spoločnosťou kórejského mediálneho gigantu NXC Corp. Jedná sa v poradí už o druhú veľkú investíciu od NXC Corp do sveta kryptomien. Minulý rok totiž spoločnosť získala 65.19 % podiel juhokórejskej kryptomenovej burzy Korbit.

Japonská kryptomenová burza Coincheck, ktorá sa začiatkom roka stala terčom hackerského útoku, pri ktorom bolo odcudzených viac ako $510 miliónov, zaznamenala v treťom kvartáli 2018 pokles tržieb až o 66 %.

Medzitým čínski kryptofanúšikovia majú dôvod na radosť. Shenzhenský súd medzinárodnej arbitráže rozhodoval o kryptomenách. Vo verdikte súd uviedol, že predošlé čínske nariadenia nezakazujú vlastniť a realizovať transakcie s BTC. Podľa súdu by mal byť BTC, jeho majetková povaha a ekonomická hodnota chránený zákonom.

 

Coinbase zalistoval novú kryptomenu. Jedná sa o stablecoin USD Coin (USDC), postavený na Ethereum blockchaine a podporovaný Circle, poprednou fintech spoločnosťou. Coinbase vo svojom vyhlásení uviedol, že už čoskoro budú používatelia tejto burzy nakupovať, predávať a prijímať USDC pomocou ich platformy vrátane sprievodných aplikácii na iOS a Android zariadeniach. Po Ethereum Classic a 0x, sa jedná už o tretiu zalistovanú kryptomenu na Coinbase za posledné obdobie.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...