Sledujte nás aj na

Vybudovať si pasívny príjem, teda spôsob ako zarábať peniaze iba s minimálnou alebo len počiatočnou námahou, je túžbou pravdepodobne každého pracujúceho človeka. Tento typ príjmu neponúkajú len tradičné finančné trhy, ale aj oblasť kryptomien. Jednou z najviac využívaných foriem je pritom prevádzkovanie MasterNode.

Vytvoreniu príjmu prostredníctvom MasterNodov sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Spomenieme teda len základné informácie, a síce, že na dosiahnutie príjmu plynúceho z tejto formy „investovania“ je potrebné disponovať serverom, na ktorom bude MasterNode prevádzkovaný, zabezpečiť certifikáty na ochranu servera, mať dostatok miesta pre uchovávanie aktuálnej plnej verzie blockchainu danej kryptomeny; nainštalovať softvér na úspešnú prevádzku a v neposlednom rade držať určité množstvo danej kryptomeny.

Práve posledný zmienený bod býva často prekážkou pre mnohých, keďže disponovanie požadovaného množstva kryptomien môže byť (aj pri súčasných cenách) pomerne nákladnou počiatočnou investíciou. Ako príklad si môžeme zobrať populárnu kryptomenu DASH v prípade ktorej potrebujete pre spustenie MasterNodu zakúpiť coiny v aktuálnej hodnote takmer $80,000.

Našťastie existujú aj alternatívne riešenia, respektíve kryptomeny fungujúce na báze Proof-of-Stake, ktoré prevádzkovanie MasterNodov umožňujú. Nižšie Vám prinášame podrobný prehľad kryptomien umožňujúcich generovať pasívny príjem v roku 2019.

V rámci prehľadu sa dozviete nie len to, ktorý MasterNode stojí z hľadiska počiatočnej investície najmenej, ale predovšetkým to, ktorý Vám vynesie najviac. (Poznámka: všetky ceny sú rátané k 8.marcu 2019).

Dash

Trhová kapitalizácia: $722,768,440
Cena: $83.30
Aktuálny počet MasterNodov: 4,828
Vstupná investícia: $83,300
ROI (návratnosť investície): 7 %

DASH je v rámci rebríčka pravdepodobne najpopulárnejšia kryptomena. MasterNodes v sieti DASH pomáhajú udržiavať v chode dve dôležité funkcie: InstantSend a PrivateSend. Ich úlohou je zvyšovať rýchlosť transakcií a zároveň zabezpečovať jej užívateľom súkromie. Na druhej strane však treba povedať, že v prípade tejto kryptomeny ide aktuálne o najvyššiu vstupnú investíciu s iba priemernou ročnou návratnosťou.

Zcoin

Trhová kapitalizácia: $40,313,621
Cena: $5.80
Aktuálny počet MasterNodov: 4,150
Vstupná investícia: $5,800
ROI (návratnosť investície): 20%

Zcoin je kryptomena orientujúca sa primárne na súkromie jej používateľov, pričom MasterNodes využíva práve na tieto účely. Na scéne funguje od októbra 2016 a vďaka aktuálne nízkej hodnote činí vstupná investícia necelých $6,000. Za zmienku stojí aj najvyššia dosiahnutá hodnota tohto coinu. Tá sa na prelome rokov 2017 a 2018 pohybovala na úrovni $135, pričom aktuálne môžete Zcoin kúpiť za necelých $6.

Kryptomenové dividendy: 5 kryptomien, ktoré generujú pasívny príjem

PIVX

Trhová kapitalizácia: $43,313,923
Cena: $0.76
Aktuálny počet MasterNodov: 1,785
Vstupná investícia: $7,600
ROI (návratnosť investície): 10%

Rovnako ako aj predošlé príklady, aj PIVX je projekt, ktorý sa zameriava na ochranu súkromia používateľov jeho siete. Zaujímavosťou je, že PIVX (Private Instant Verified Transaction) vznikol v roku 2016 práve z vyššie spomenutého DASHu.

Horizen: SuperNode a MasterNode

SuperNode:

Trhová kapitalizácia: $32,438,901
Cena: $5.44
Aktuálny počet SuperNodov: 2,897
Vstupná investícia: $2,300
ROI (návratnosť investície): 18%

MasterNode:

Trhová kapitalizácia: $32,438,901
Cena: $5.44
Aktuálny počet MasterNodov: 22,804
Vstupná investícia: $193
ROI (návratnosť investície): 27%

Horizen je zaujímavý projekt, ktorý sa snaží vybudovať platformu, ktorá zahŕňa napríklad aj anonymné posielanie kryptomien alebo správ. Horizen zaviedol Supernody za účelom dosiahnutia dostatočnej kapacity vedľajších reťazcov. V jeho sieti pritom existujú dva typy nodov, ktoré majú odlišné špecifikácie a zároveň sa líšia aj použitím rozdielneho softvéru: supernody a MasterNody.

NIX

Trhová kapitalizácia: $7,688,659
Cena: $0.18
Aktuálny počet MasterNodov: 366
Vstupná investícia: $6,440
ROI (návratnosť investície): 14%

Platforma NIX sa okrem iného orientuje aj na poskytovanie smart kontraktov. Zároveň umožňuje používateľom vytvárať decentralizované aplikácie, ktoré podporujú vysokú úroveň transakčného súkromia a anonymity.

Blacer Coin

Trhová kapitalizácia: $2,010,958
Cena: $12.24
Aktuálny počet MasterNodov: 105
Vstupná investícia: $12,240
ROI (návratnosť investície): 488%

Blacer Coin sa zameriava na vytvorenie digitálnej meny pre hráčov. Tým organizuje rôzne online ako aj offline turnaje, kde majú možnosť vyhrať túto kryptomenu. Blockchain pritom využíva aj na hodnotenie hráčov a tvorbu ich celkového ratingu, vďaka ktorému môžu zvyšovať svoje výhry, respektíve v prípade dobrých výsledkov oslovovať potenciálnych sponzorov.

Safe Insure

Trhová kapitalizácia: $2,708,253
Cena: $2.58
Aktuálny počet MasterNodov: 575
Vstupná investícia: $2,580
ROI (návratnosť investície): 18%

Safe Insure spája technológiu blockchain a svet poisťovníctva. Projekt umožňuje jeho používateľom prístup na decentralizovaný trh orientovaný na poistné produkty, pričom transparentnosť v tejto oblasti dosahuje práve prostredníctvom blockchainu.

Blocknet

Trhová kapitalizácia: $14,612,60
Cena: $2.6
Aktuálny počet MasterNodov: 470
Vstupná investícia: $13,000
ROI (návratnosť investície): 15%

Blocknet sa snaží byť akýmsi internetom pre blockchain. Zámerom projektu je vytvorenie interoperability medzi rôznymi blockchainami prostredníctvom vyššej vrstvy infraštruktúry. Táto vrstva Blocknet protokolu má podľa vývojárskeho tímu priniesť novú éru spojenia, komunikácie a interakcie medzi digitálnymi menami.

Wagerr

Trhová kapitalizácia: $14,378,459
Cena: $0.08
Aktuálny počet MasterNodov: 2722
Vstupná investícia: $2,000
ROI (návratnosť investície): 8%

Wagerr je digitálna mena určená na stávkovanie v rámci športového priemyslu, pre účely ktorého využíva smart kontrakty. MasterNodes tejto siete pritom slúžia na upozorňovanie používateľov nadchádzajúcich udalostí, aby mohli včas naň staviť.

Víkendový ฿ulletin: Ako si vybudovať pasívny príjem pomocou Bitcoinu do 30 minút

Záver

V prípade, že Vám tvorba pasívneho príjmu prostredníctvom MasterNodes príde príliš technicky náročná, alebo hľadáte lacnejšie riešenie, čo sa týka vstupnej investície, odporúčame Vám zamerať sa na „cryptocurrency lending“, teda požičiavanie kryptomien. Podrobne sme túto problematiky rozobrali v jednom z našich článkov v rámci rubriky Víkendový Bulletin. Celý článok aj s registráciou krok po kroku nájdete pod týmto textom.

Zdroj: www.bitcoinmarketjournal.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...