Sledujte nás aj na

Financial Times (FT), popredný obchodno-ekonomický denník, vydal v pondelok 1. októbra špeciálnu správu o stave globálnych finančných trhoch. V správe FT boli kryptemonovému odvetviu venované dve zo šiestich sekcií.

Vo svojej správe s názvom „Burzy, obchodovanie a zúčtovanie“ (Exchanges, Trading and Clearing) FT označuje práve kryptomeny spolu s takými javmi ako Brexit a vznik nových trhov ako jedny z najväčších zmien na finančných trhoch za posledných desať rokov. To nadšencov asi vôbec neprekvapuje, keďže kryptomeny na seba za posledné dva roky strhli výraznú dávku pozornosti.

Jeden z dvoch článkov zameraných na kryptoodvetvie s názvom „Kryptomenové burzy musia čeliť zodpovednosti ak sa chcú vyvinúť v plnohodnotné finančné nástroje“ poskytuje pohľad na kryptotrhy a ich porovnanie s tradičnými trhmi. Poukazuje na dôležité otázky v tomto odvetví, akou je napríklad regulácia.

Článok sa zaoberá dôležitými spormi medzi odborníkmi na tradičné trhy a expertmi či vizionármi v kryptomenovom priemysle. Zatiaľ čo generálny riaditeľ britskej divízie Coinbase Zeeshan Feroz uviedol, že štruktúra kryptových trhov „bude v konečnom dôsledku odzrkadľovať tradičný trh“, Peter Randall, oponent z odvetvia fiat obchodov, považuje tento scenár za „nepravdepodobný“.

Nové technológie a tradičné finančné inštrumenty

Randall tvrdí, že kryptomenový ekosystém v takom stave, v akom sa nachádza dnes pravdepodobne neprinesie potrebnú „operačnú odolnosť“, ktorú vyžadujú zložité trhy a finančné systémy, pričom sa odvoláva na nedostatok likvidity na trhoch s digitálnymi aktívami.

V druhom článku týkajúcom sa kryptomenovej problematiky sa podrobne uvádza, ako tradičné finančné inštitúcie, na čele s CBOE a CME v Chicagu, prehlbujú svoju expertízu aj na divoký trh s kryptomenami. V poslednej dobe sme svedkami aj stále sa zvyšujúceho záujmu o tento nový digitálny finančný svet práve od tradičných spoločností. Patria medzi ne JP Morgan, Goldman Sachs, Barclays, či technologický giganti ako IBM a Facebook. To všetko sú nesmierne bohaté spoločnosti, ktoré si bez problémov môžu dovoliť investovať do výskumu nových technológií.

IBM spúšťa platobný systém postavený na blockchaine Stellar

Zdôrazňujúc skutočnosť, že tradiční investori sú tí, ktorí prinášajú na trhy najväčší objem financií FT uviedol, že volatilita na kryptotrhoch je v skutočnosti dobrá vec. Dokonca by z nej mohli tieto tradičné obchodné skupiny výrazne ťažiť. Rob Sagurton, riaditeľ priameho obchodovania s digitálnymi aktívami v tradičnej obchodnej spoločnosti Jump Trading, odhalil, že spoločnosť aktuálne prevádzkuje aj obchody s približne 10 až 15 najviac likvidnými hlavnými kryptomenami, ako aj s futures kontraktami.

V prejave na 73. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN minulý týždeň predseda vlády Malty Joseph Muscat povedal, že kryptomeny sú „nevyhnutnou budúcnosťou peňazí“, a že blockchain technológie môžu byť hlavnou hybnou silou pre budúcu transparentnú a spravodlivú spoločnosť.

Stav blockchainu za druhý kvartál 2018

Zdroj: altcointoday.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...