Sledujte nás aj na

Prednedávnom sme Vás informovali o konaní Blockchain & Bitcoin Conference a dnes sa bližšie pozrieme, čo nás na tejto konferencií čaká. Hovoriť sa bude na témy ako kryptomenové regulácie, AI tokeny (umelá inteligencia), či blockchainová bezpečnosť. A to je len zlomok toho, na čo sa môžete tešiť na štvrtom ročníku Blockchain & Bitcoin Conference, ktorá sa uskutoční v Prahe 17. mája 2018. Budete mať možnosť počuť napríklad predstaviteľov Európskeho parlamentu, spoločnosti IBM a švajčiarskej PwC Legal, takže sa určite máte na čo tešiť.

Jednou z hlavných tém tohto roka, ktoré rezonujú v kryptokomunite asi najviac sú práve regulácie. Niektorí tvrdia, že regulácie sú pre kryptomeny potrebné a prospešné, iní však nesúhlasia. Experti však nazývajú tento rok aj rokom regulácií. Z toho dôvodu sa konferencia v Prahe bude z veľkej časti zameriavať práve na tento aspekt kryptosféry.

Koho na konferencii uvidíte?

Dimitrios Psarrakis je poradca Európskeho parlamentu v záležitostiach kapitálových trhov a regulácií FinTech priemyslu a na konferencii bude zastávať hlas európskych autorít. Jeho prednáška bude venovaná spôsobu akým európske autority pristupujú k reguláciám, aby podporili rozvoj tohto prostredia. Určite sa podelí aj o to, ako EÚ parlament, centrálne banky a právny systém vnímajú digitálne aktíva.

Guenther Dobrauz, partner vo švajčiarskej spoločnosti PwC Legal bude takisto hovoriť o budúcnosti regulácií vo svete kryptomien. Jeho prezentácie sa budú snažiť nájsť odpovede na otázky ako „Nahradia kryptomeny fiat meny?“ alebo Kryptomeny a bankový systém: Mánia alebo skutočná revolúcia?“

Dominik Stroukal je renomovaný český blockchain expert (spoluzakladateľ Bit Agency a hlavný ekonóm pre Roklen). Na konferencii sa bude sa zaoberať základnými princípmi decentralizovaných technológií. Jeho prednáška nesie názov „Whose Blockchain is it anyway“ (Koho Blockchain to vlastne je). Hlavnou témou bude definovať pojmy ako distribuovaný register a diskutovať o základných vlastnostiach či hlavných prekážkach a bezpečnosti distribuovaných systémov.

Sandris Murins, spoluzakladateľ nemeckej spoločnosti Icoinq Lab, zaujme nielen investorov a traderov. Bude zdieľať výsledky svojho výskumu zahŕňajúceho 200 tokenov. Podelí sa o skúsenosti a poznatky, ktoré služby používajú najhodnotnejšie tokeny, ako je to s infláciou a defláciou digitálnych aktív a podobne. Murins bude hovoriť aj na tému umelej inteligencie v spojení s tokenizáciou.

René Bostic je technologický viceprezident pre inovácie a nové technológie v IBM Cloud a bude prednášať na tému „Blockchain lessons learned: hype or reality“. Rozprávať bude o výskume blockchainu a poskytne aj pohľad na oblasti, ktoré môžu z tejto technológie vyťažiť najviac.

Stefano Virgilli, CEO v spoločnosti VOX ICO Consulting a CSO (vedúci výskumu) v spoločnosti Invictus venuje svoju prednášku miningu. Poskytne tak expertný pohľad na to, ako sa stanovuje cena transakcie, ako porozumieť komplexnému výpočtu hash rate a ďalšie zaujímavosti z oblasti ťažby kryptomien. Spomenuté budú aj možnosti využitia blockchainu mimo finančnej sféry.

Prednášať ďalej budú zástupcovia spoločností CA Technologies, Adel, GRAFT Blockchain, Crowdholding a iných.

Detailný program nájdete tu.

Návštevníci sa majú na čo tešiť preto neváhajte a zaregistrujte sa.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...