Sledujte nás aj na

Andre Enria, predseda Európskej bankovej správy sa vyjadril, že by mohlo byť efektívnejšie zakázať bankám a iným finančným inštitúciám držať a predávať kryptomeny než priamo tieto meny regulovať. Informoval Financial Times v piatok 9. marca.

Vyjadrenia spoločnosti sledujú nedávny vývoj smerom k reguláciám kryptomien v Európe. 8. marca Európska komisia uverejnila svoj “akčný plán“, ktorého cieľom je vytvoriť celoeurópsky regulačný rámec pre fintech, vrátane blockchainu. Minulý týždeň guvernér Anglickej banky uviedol, že kryptomeny by mali byť regulované a nie úplne zakázané.

Andrea Enria, predseda Európskeho orgánu pre bankovníctvo

Regulácie nie sú optimálne riešenie

Počas prejavu v piatok v Kodani Enria uviedol,  že nebol presvedčený o tom, že nedostatok inštitúcií, ktoré podporujú kryptomeny je dôkazom toho, že samotné kryptomeny by mali byť regulované. Dodal, že EBA (European Banking Authority) prišla s myšlienkou obmedziť kontakt regulovaných spoločností s kryptomenami v roku 2014.

„Nadmerné rozšírenie regulácií vo fintech priemysle bude pravdepodobne neoptimálne riešenie. Mohlo by to znamenať riziko nadmerného obmedzovania finančných inovácií, keďže zaťaženie bánk v oblasti dodržiavania predpisov nie je pre malé inovatívne start-upy udržateľné.“

Enria však dodal, že regulačné orgány EÚ by nemali dovoliť “de ​​facto bankám“ ponúkať kombináciu “prijímania a poskytovania úverov“ bez dôkladného preverenia žiadateľa o úver.

Enria poznamenal, že regulácia fintech musí prebiehať v celej Európskej únii, aby sa udržala konkurencieschopnosť firiem EÚ voči USA a Číne.

V polovici februára 2018 vydali európske orgány dohľadu, ktoré tvoria EBA, Európsky orgán pre cenné papiere a trhy (ESMA),  Európsky orgán pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov (EIOPA) varovanie, že kryptomeny predstavujú rizikové aktíva, pred ktorými musia byť investori chránení.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...