Sledujte nás aj na

Token Binance (BNB) prekvapil svojou výkonnosťou mnohých investorov. V rámci kryptomenového trhu sa mu za posledné tri mesiace darilo viac, než mnohým hlavným menám, či iným altcoinom. Tento len nedávno založený token sa rýchlo udomácnil a stále si drží stúpajúcu tendenciu. BNB sa zdá byť nedotknutý súčasným dianím na trhu a pokračuje vo svojej ziskovosti, pričom ostatné meny padajú.

Pri investovaní do kryptomien, kde je trh volatilný, je vždy dobré poobzerať sa po minciach, ktoré majú sľubnú budúcnosť a perspektívnu návratnosť. Token BNB je jedným z tých, ktorý by mal každý vlastniť aspoň do konca roka 2018. Zatiaľ čo velikáni ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) sa doslova potápajú v nízkych číslach, tak BNB stúpa raketovým tempom. Pozrime sa preto na dôvody, prečo by ste mali BNB zaradiť do svojho portfólia.

Binance (BNB) token priam vpadol na trh kryptomien

BNB vstúpil na trh v júli 2017. Snažil sa nalákať skúsených i nových investorov. Token sa za menej ako 10 mesiacov posunul v rebríčku hodnotení podľa trhovej kapitalizáciina 15. miesto. Na základe toho sa mnohí investori rozhodli investovať práve do BNB.

Len za tri mesiace sa BNB podarilo vzrásť na cene z $9 na $16, pričom sa dopyt zvýšil v podstate zo dňa na deň. BNB sa zdá byť v rozpore s prevládajúcimi trhovými zmenami a nenasleduje tak negatívny trend. Dokonca v čase písania článku bol BNB jediný token obchodovaný so zelenými číslami za posledných 24 hodín.

Čo je hnacou silou BNB?

Určite mi dáte za pravdu, že token získava svoju silu hlavne z digitálnych mien obchodovaných v pozadí BNB. Binance je solídna burza na globálnej úrovni a jej popularita rastie každým dňom. Objemy obchodov realizované na tejto burze predstavujú 11% z celkového denného objemu tlačeného na trh.

BNB je jediným ERC20 tokenom, ktorý poskytuje jeho držiteľom zľavy na transakčných poplatkoch v rámci burzy Binance. V tomto momente sú zľavy stále dosť vysoké, no časom by sa mali znížiť. Aj to je jeden z dôvodov, prečo si každý investor chce stihnúť ešte odkrojiť z tohto „chutného“ koláča. Prvý rok majú obchodníci zľavu na poplatkoch spojených s obchodovaním 50% a nasledujúci rok zľava klesá na 25%. Táto akcia by mala trvať až kým Binance spätne nekúpi 200 miliónov tokenov, ktoré následne zničí.

Nedávny cenový nárast nastal po tom, čo burza Binance oznámila zdvojnásobenie referral odmien pre investorov, ktorí držia 500 a viac BNB tokenov. Táto propagácia vyústila do dopytu po tokene a to týmto jednoduchým ale zriedkavým činom. Väčšina investorov, ktorí držia viac ako 500 tokenov tak môže využívať až 40% odmenu z každej transakcie vykonanej osobou registrovanou cez ich referral link.

Ak ešte nie ste na burze Binance zaregistrovaný, v tomto článku nájdete podrobný návod ako na to.

Budúca stratégia Binance

Binance sa chystá založiť novú burzu, ktorá bude decentralizovaná a kde bude token BNB hrať dôležitú rolu. Detaily zatiaľ neboli zatiaľ zverejnené. Platforma však spolupracuje s platfotmou Nexo, rámci ktorej pôžičkový systém začne akceptovať BNB ako úverovú zábezpeku. Vďaka dohode s Nexo majú vedúci pracovníci spoločnosti Binance nárok na 50% zľavu z ich prvých pôžičiek a môžu sa rozhodnúť použiť BNB alebo Nexo ako zábezpeku.

Binance bude i naďalej odkupovať tokeny a zbavovať sa ich, aby tak zvýšil dopyt po nich a prekonal tak úpadok trhu. Na zvýšenie likvidity používa Binance krypto-fiatové menové páry, ktoré pridali na svoju platformu. Mohla by tak do budúcna nepriamo zmeniť pravidlá hry v rámci kryptosféry.

Trhová cena BNB

Výkonnosť BNB stúpala a zaujala mnohých, čím si získala ešte väčšiu popularitu a zaznamenala rastový trend za veľmi krátky čas. BNB token sa obchoduje za cenu $16.71 v čase písania článku, po tom, čo zarobila 4.57% oproti doláru. Oproti BTC a ETH zarobil 5.74% a 6.46% za posledných 24 hodín.

Vývoj BNB za posledné 3 mesiace.

Zatiaľ čo sa mnohé kryptomeny topia v červených číslach, je možno dobrou voľbou siahnuť práve po BNB. Treba tak urobiť skôr, než tzv. „veľryby“ opäť prevezmú kontrolu nad platformou, čo by mohlo posunúť cenu BNB až na hranicu $25 v najbližších troch týždňoch.

Zdroj: cryptorecorder.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...