Sledujte nás aj na

Za posledných 24 hodín bol v globálnom meradle obchodovaný Bitcoin (BTC) v hodnote $7 miliárd. Tento údaj bol získaný zo stránky Coinmarketcap, ktorá je poskytovateľom aktuálnych údajov v kryptomenovom odvetví. S týmito číslami však nie každý súhlasí. „Úprimný Coinmarketcap“ je nový projekt, ktorého cieľom je uviesť záznamy na pravú mieru a odstrániť z nich nahustené obchodované objemy.

„Úprimný CMC“ uvádza masívny falošný objem

Obvinenia z falošného obchodovania a falošných objemov trápia kryptomenové trhy už roky. Ak je to pravda, nie je to chyba Coinmarketcapu (CMC), avšak je povinnosťou stránok typu CMC, uvádzať správne údaje. Je to v záujme každého v krypto sfére a ide o ich vlastnú reputáciu. Kvôli spôsobu, akým získavajú dáta z búrz,  ale aj spôsobov akými burzy zaznamenávajú svoju obchodnú aktivitu, sa CMC stal terčom kritiky.

Pri pokuse získania reálneho obrazu o globálnom objeme kryptomien, vytvoril Andrew Rennhack alternatívu ku CMC, ktorú nazval „Úprimným Coinmarketcapom“ (Honest Coinmarketcap). Projekt je zatiaľ veľmi jednoduchý a nepočíta s viacerými premennými, ktoré môžu ovplyvniť objem obchodov kryptomien. Tie sú podľa všetkého značne nadhodnotené.

Objemy obchodov by mohli byť nadhodnotené až o 80 % a viac

Kliknutím na druhú záložku v Honest Coinmarketcap tabuľke uvidíte porovnanie zalistovaných a pravdivých objemov populárnych kryptomien obchodovaných oproti rôznym fiat menám. Znázornené je, že Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) objemy sú z 80% falošné, spolu s Ripple (XRP) a Bitcoin Cashom (BCH), ktoré si viedli lepšie a dosiahli „len“ 43% a 70%. Väčšina ďalších kryptomien v top 20 podľa CMC, majú falošné denné obchodované objemy na úrovni 40% až 90%.

Hoci by sa dáta vyprodukované Úprimným CMC nemali brať tak vážne, ich zistenia sa zhodujú s predchádzajúcimi správami. Tie tvrdili, že objem obchodov na niektorých burzách by mali byť nafúknuté až o 95%. Vzhľadom na dominantu CMC a fakt, že stránka je momentálne hodnotená medzi top 400 web stránkami na svete, bude i naďalej poskytovať meradlo pre obchodované dáta. Dokým CMC nezmení spôsob získavania najčerstvejších dát, objemy obchodov zostanú neupravené napriek tomu, ako veľmi nesprávne môžu byť.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...