Sledujte nás aj na

Nemecký výrobca automobilov Porsche AG zvýši svoje investície do začínajúcich startupov, so zameraním na blockchain a umelú inteligenciu (AI), o približne $176 miliónov v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Zvýšenie celkových investícií Porsche do aktivít rizikového kapitálu na ďalších päť rokov bolo vyvolané potrebou ,,získať prístup k trendom, novým technológiám a obchodným modelom„, uvádza sa v tlačovej správe.

Investície budú zamerané na startupy nachádzajúce sa v skorom alebo rastovom štádiu, ktoré sa týkajú ,,skúseností so zákazníkmi, mobility a digitálneho životného štýlu“, ako aj budúcich technológií vrátane blockchainu, AI a virtuálnej a rozšírenej reality.

Lutz Meschke, podpredseda a člen výkonnej rady pre financie a informačné technológie spoločnosti Porsche AG poznamenal, že spoločnosť musí ,,podstatne zmeniť svoj obchodný model,“ aby mohla vidieť úspech v budúcnosti a dodal:

,,K dnešnému dňu sa inovácia vo veľkej miere riadila technológiou so silnými väzbami na naše súčasné kľúčové kompetencie… Je dôležité budovať silný ekosystém s kompetentnými partnermi.“

Začiatkom tohto roka Porsche začalo skúmať použitie Dapps vo svojich vozidlách v spolupráci s berlínskym projektom XAIN. V tlačovej správe 25. septembra Porsche poznamenáva, že Porsche Ventures už je menšinovým akcionárom vo firme, ktorá už momentálne využíva blockchain.

Stav blockchainu za druhý kvartál 2018

V marci Daimler AG, automobilový výrobný gigant známy svojimi značkami Mercedes-Benz a Smart, ukázal, že testuje vlastnú kryptomenu, MobiCoin, ktorá by odmenila vodičov za šetrné šoférovanie k životnému prostrediu.

Záver

V marci automobilový výrobca Audi, vyhlásil že testuje blockchain technológiu na spracovanie fyzickej a finančnej distribúcie. Využitie blockchainu v automobilovom priemysle by mohlo priniesť revolúciu v tomto obrovskom sektore. Aj keď sa momentálne nachádzame len v štádiu testovania a vyvíjania nových technológií, je viac ako pravdepodobné, že čoskoro budeme blockchain používať denne a za ekologickú jazdu budeme odmeňovaní kryptomenami.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...