Sledujte nás aj na

Populárna americká kryptomenová burza Bittrex budúci týždeň delistuje všetky Bitcoin Gold (BTG) obchodné páry. K tomuto kroku sa Bittrex uchýlil po tom, čo Bitcoin Gold tím odmietol kompenzovať škody vzniknuté kybernetickým útokom v máji tohto roka.

Bittrex: Vyradenie všetkých BTG obchodných párov

Tím Bitcoin Gold, ktorý vyvíja rovnomennú kryptomenu, odmietol zaplatiť kryptomenovej burze Bittrex odškodné za májový útok. Toto rozhodnutie tak povedie k vyradeniu všetkých BTG obchodných párov z populárnej kryptomenovej burzy.

V máji tohto roka, bola sieť Bitcoin Gold zasiahnutá tzv. 51 % útokom (tiež známy aj ako double-spending attack), počas ktorého boli z viacerých búrz odcudzené BTG mince v hodnote približne $18 miliónov. Bittrex po tomto útoku žiadal kompenzáciu vo výške 12,375 BTG (približne $265,000), no neskôr túto hodnotu znížil na 6000 BTG. Ako nezisková organizácia, tím Bitcoin Gold odmietol zaplatiť, a namiesto toho ponúkol Bittrexu úver, ktorý bol však burzou zamietnutý.

„Naša rada starostlivo zvážila žiadosť Bittrexu. Vzhľadom na možný vplyv tejto kompenzácie na komunitu BTG sa rada rozhodla kompenzáciu zamietnuť, keďže nevidíme dôvod vyplatiť straty súkromnej spoločnosti, ktoré boli zavinené v dôsledku chýb v ich bezpečnosti,“ tím BTG vysvetlil vo vyhlásení.

V súčasnosti spoločnosť Bittrex podporuje pre BTG obchodné páry s Bitcoinom (BTC), Etherom (ETH) a Tetherom (USDT). Tieto páry na Bittrexe zabezpečovali denný obchodný objem v hodnote $290,000 (podiel na celkovom trhu 3.77 %) z celkového 24-hodinového obchodného objemu BTG vo výške $8.7 miliónov.

Najväčšími trhmi Bitcoin Gold sú burzy HitBTC s $2.1 miliónmi (takmer 24 %-ný podiel) a Bithumb s $1.8 milióna (20.9 %-ný podiel).

51 % útok je typ útoku na blockchainovú sieť, pri ktorom jednotlivec alebo organizácia je nejakým spôsobom schopná ovládať väčšinu (51 %) ťažobného výkonu siete (hashrate). Ak je nadpolovičná väčšina výpočtovej sily ovládaná jediným subjektom, teoreticky vie tento subjekt rozhodnúť, ktoré transakcie sa schvália, a ktoré nie. To im dovoľuje zabrániť potvrdzovaniu transakcií, a zároveň im dovoľuje uskutočňovať inak nemožné operácie ako napríklad tzv. double spending – proces, pri ktorom sú tie isté mince minuté niekoľkokrát.

Záver

BTG bol vytvorený v októbri 2017 hard forkom Bitcoinu s cieľom umožniť bežným minerom ťažiť tokeny vlastnými počítačmi a zastaviť proces ťažobnej monopolizácie niekoľkými veľkými hráčmi, ako sa to deje v prípade BTC. V júni spoločnosť BTG implementovala nový algoritmus Proof-of-Work (PoW) s cieľom zastaviť 51 % útoky a zabrániť tomu, aby mineri s ASIC zariadeniami získali 51 % kontrolu nad BTC sieťou.

 

Zdroj: cryptovest.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...