Sledujte nás aj na

S narastajúcou cenou a popularitou kryptomien, prílev nových používateľov došiel do bodu, kedy popredné kryptomenové burzy boli nútené pozastaviť vytváranie nových účtov kvôli obavám zo stability serverov.

Kryptomenové burzy počas druhej polovice roka 2017 zaznamenali rekordný prílev nových používateľov. Najväčšia kryptomenová burza Binance hlásila až 250,000 nových používateľov denne, zatiaľ čo burza Coinbase avizovala 100,000 registrácií používateľov denne a na európsku kryptomenovú burzu Kraken sa registrovalo 50,000 nových používateľov denne.

Burza Kraken

Neuveriteľný prílev nových investorov testuje infraštruktúry kryptomenových búrz, pričom niektoré s novým trendom nestíhajú udržať krok. Európska burza Kraken je už od druhej polovice roka 2017 prakticky nepoužiteľná. Burza na túto negatívnu skutočnosť reagovala tým, že zakázala niektoré z pokročilých typov objednávok, znížila cenovú presnosť a iniciovala rozsiahlu reštrukturalizáciu systému. Kraken patril medzi popredné a obľúbené burzy, no doposiaľ sa nedokázala vyrovnať s prudkým nárastom používateľov. Momentálne je burza silne nestabilná a začiatočníkom ju neodporúčame používať. Dátum implementácie upgradu infraštruktúry nie je známy.

Burza Bittrex

Kryptomenová burza Bittrex so sídlom v americkom Las Vegas je tretia najväčšia burza na svete s 24-hodinovým objemom obchodovania až $2.6 miliárd. Bittrex je jednou z prvých platforiem, ktoré zastavili registráciu nových užívateľov.

„Za posledné týždne sme zaznamenali obrovský počet nových registrácií. Sme nadšení, že máme toľko nových používateľov, ktorí sa chcú pripojiť ku komunite Bittrexu. Bohužiaľ, musíme vykonať niekoľko modernizácií našich systémov podpory a backendu, aby sme dokázali zvládnuť zvýšenú návštevnosť a zaťaženie. V súčasnosti sme zastavili nové registrácie používateľov.“

Burza Bitfinex

Bitfinex taktiež pozastavil registráciu. Od roku 2014 je Bitfinex najväčšou burzovou platformou pre Bitcoin s viac ako 10%-ným svetovým podielom na obchodoch s BTC. Pri pokuse o vytvorenie účtu Vás privíta okno s nasledujúcim textom.

„Ďakujeme za Váš záujem o založenie účtu na Bitfinex. Z dôvodu mimoriadneho dopytu je však vytváranie nových účtov dočasné pozastavené. Spoločnosť Bitfinex sa zameriava na obsluhu profesionálnych investorov. Dôvodom, prečo sme sa rozhodli dočasne pozastaviť nové účty, je to, že nemôžeme podkopať kvalitu našich služieb pre našich existujúcich používateľov zaplavením systému novými malými účtami. Buďte trpezliví, rozširujeme infraštruktúru, služby a zamestnancov, aby sme dokázali udržať krok s exponenciálnym nárastom dopytu po nových účtoch Bitfinex. Táto prestávka pre vytvorenie nového účtu je len dočasným opatrením. Registrácia nových účtov sa obnoví najneskôr do 15. januára 2018.“

Burza Binance

Binance je najväčšia burza na svete s objemom denných obchodov nad $6 miliárd podľa Coinmarketcap. Burza taktiež pozastavila registráciu nových účtov a z dôvodu zaťaženia siete aj Ethereum trasakcie. Burza povolila od 8.1.2018 vytváranie obmedzeného počtu nových účtov každý deň. Pokiaľ sa chcete na túto burzu registrovať, pripravili sme pre Vás nasledovný návod.

Kvóta pre nové účty bola naplnená za menej ako dve hodiny.

„Vzhľadom na ohromujúci nárast popularity bude musieť spoločnosť Binance dočasne nastaviť denný limit pre nových používateľov, aby umožnila inováciu a bezpečnosť infraštruktúry. Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.“

Záver

V roku 2017 trh s kryptomenami zažil neuveriteľný rast, keď z januárových $17 miliárd dosiahol v decembri až $643 miliárd. Neočakáva sa, že by sa tento trend v blízkej dobe mal zmeniť. Burzy na exponenciálny rast nových používateľov pripravené neboli. Momentálne nám neostáva nič iné, ako čakať. Situáciu budeme monitorovať.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...