Sledujte nás aj na

Podľa poľského portálu money.pl sa poľská Centrálna banka priznala k sponzorovaniu série antikampaní voči kryptomenám na sociálnych médiách. Jeden z prípadov je antikampaň proti poľskému youtuberovi Marcinovi Dubielovi a jeho videu z decembra 2017 „I LOST ALL THE MONEY?!“.

Poľská antikampaň

Antikampaň bola na sociálnych sieťach vedená poľskou Centrálnou bankou v spolupráci s partnerskou sieťou poľského youtube Gamellon, Google Ireland Limited a Facebook Ireland Limited. Na produkciu proti krypto zameranému obsahu bolo vyčlenených 91,000 zlotých, čo je približne 21,891 €.

Poľský finančný portál Money.pl, ktorý správu uverejnil ďalej píše, že Centrálna banka tiež zaplatila za publikovanie videí na YouTube kanáli Planeta Faktów (Planéta Faktov), s viac ako 1.5 miliónom odberateľov. Dubielov vlastný kanál má cez 900,000 odberateľov.

V Dubielovom videu sa nespomína akákoľvek finančná motivácia pre jeho konanie. Príbeh o mladom mužovi, ktorý investuje všetky svoje peniaze do kryptomien a následne o ne príde, nazbieral od 8. decembra 2017 viac ako 500,000 videní.

V popise videa sa objavuje hashtag #uważajnakryptowaluty, ktorý odkazuje na spoločnú stránku poľského úradu pre finančný dohľad a Centrálnej banky, kde varujú pred nebezpečenstvami kryptomien. Video vrcholí scénou v reštaurácií, kde sa hlavná postava snaží zaplatiť za jedlo svojej priateľky kryptomenou. No tá naňho hodí fiat peniaze a vybehne nahnevaná von. Video sa končí záberom smejúceho sa zlovestného" krypto-investora, ktorý priviedol Dubiela ku krachu, zatiaľ čo sám počíta svoje zisky.

V poslednej dobe sa v súvislosti s online reklamou na kryptomeny objavujú početné zákazy. Je to napríklad čínsky zákaz týchto reklám v rámci celej krajiny alebo zákaz kryptomenových a ICO reklám na Facebooku. Reklamy namierené priamo proti kryptomenám sú menej časté.

Po oficiálnom uznaní ťaženia a obchodovania s kryptomenami poľskou vládou vo februári minulého roka sa situácia ohľadom kryptomien v Poľsku ukľudnila. To sa však zmenilo po tom, ako venezuelský prezident Nicolas Maduro ohlásil novú národnú kryptomenu petro. Poľsko je údajne jedným zo zahraničných investorov ochotných akceptovať petro výmenou za jedlo a lieky.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...