Sledujte nás aj na

Nové prieskumy IT manažérov vo veľkých obchodných spoločnostiach v Spojenom kráľovstve (UK) zistili, že presne polovica opýtaných spoločností vlastní kryptomeny. Zaujímavé je, že iba veľmi malá časť firiem, ktorá drží Bitcoin o tom otvorene hovorí. Podľa ich slov sa tak chránia pred útokmi typu ransomware.

Polovica britských spoločností vlastní kryptomeny

Nový prieskum, ktorý si objednala softvérovo-vývojárska spoločnosť Citrix (NASDAQ: CTXS), zistil, že 50% veľkých britských podnikov vlastní a drží kryptomeny. Štúdia, ktorá sa uskutočnila v spolupráci s firmou One Poll, skúmala 750 IT manažérov z veľkých britských spoločností s počtom zamestnancov 250 a viac. Štúdia zistila, že tieto podniky vlastnia priemerne 24 BTC. Z týchto spoločností iba 7% investuje čisto do BTC a 93% do rozmanitejšieho portfólia kryptomien. Zo spoločností, ktoré vlastnia diverzifikované portfólio, 54% si kúpilo LTC, 43% ETH, 33% XRP a 29% DASH.

Prieskum tiež odhalil, že 57% tých, ktorí držali BTC, predalo časť v decembri 2017 počas rekordnej ceny BTC. Štúdia ukazuje, že ďalších 38% z nich zvažuje predaj v najbližších dňoch. Len 5% opýtaných nemá v súčasnosti v úmysel predať svoje BTC.

Pokiaľ ide o dôvody pre investovanie do kryptomien, 40% respondentov uviedlo, že plánujú využívať kryptomeny na platenie poskytovateľov služieb, ktorí by o to mali záujem, zatiaľ čo 32% opýtaných chce kryptomenami vyplácať zamestnancov. Medzi ďalšie plány patrí použitie kryptomien spolu s inteligentnými zmluvami (smart kontraktmi) alebo inými blockchain technológiami, využitie kryptomien ako alternatívnu formu fundraisingu a zaplatenie dodatočného vzdelávania, výskumu a vývoja.

Spoločnosti sa obávajú kybernetických útokov

Na rozdiel od predchádzajúcich mylných predstáv, tento prieskum odhaľuje, že iba 4% spoločností, ktoré vlastnia kryptomeny, tvrdí, že ich držia ako prostriedok na vyplatenie v prípade kybernetického útoku typu ransomware. Avšak až 64% tvrdí, že rastúca hodnota kryptomien nasmerovala kybernetických zločincov k firmám držiace kryptomeny, a 31% verí, že zásoby kryptomien sa môžu stať predmetom záujmu hackerov.

Iba 5% odpovedajúcich spoločností, ktoré vlastnia kryptomeny, nepodnikli žiadne kroky na ochranu svojich rezerv. Z tých, ktorí vykonali zmeny na zabezpečenie svojho majetku, 52% využilo špecifické zálohovacie postupy. Ostatné populárne bezpečnostné opatrenia uvedené výskumníkmi zahŕňajú: používanie cold wallet/offline wallet (36%), rozdelenie rezerv do viacerých peňaženiek (36%), používanie dedikovaného počítača (35%) a použitie duálneho ovládania, čo znamená že pre prístup k rezervám vyžaduje dvoch a viac ľudí (22%). Väčšina spoločností kombinuje viacero bezpečnostných opatrení.

Chris Mayers, zamestnanec Citrix povedal:

„Sme si vedomí faktu, že najslabším článkom v zabezpečení kryptomien sú práve ľudia. 18% respondentov sa obáva, že by sa ich kryptomenové rezervy mohli stať predmetom krádeže.“

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...