Sledujte nás aj na

Pri nedávnom úniku informácií sa objavil obrázok pripravovaného modelu Samsung Galaxy S10, ktorý odhalil zabudovanú peňaženku na kryptomeny vyvinutú spoločnosťou Samsung.

Tento únik odhalil aplikáciu Samsung Blockchain KeyStore, v ktorej je peňaženka a prostriedky používateľa údajne anonymne ukladá na blockchaine. Jedná sa o cold storage peňaženku.

Uniknuté fotografie aplikácie KeyStore

Aplikácia Blockchain KeyStore umožní používateľom vytvoriť novú kryptopeňaženku, alebo importovať už existujúcu. Aplikácia prinesie niektoré unikátne funkcie vrátane biometrického systému overovania totožnosti prostredníctvom snímania odtlačkov prstov, čím ďalej zvyšuje bezpečnosť peňaženky. Uvítacia obrazovka aplikácie popisuje Samsung Blockchain KeyStore ako bezpečné a pohodlné úložisko pre vaše kryptomeny.

Samsung si v decembri nechal patentovať 3 aplikácie, ktoré poukázali na plány Samsungu budovať aplikácie na kryptomeny pre smartfóny. Tieto tri ochranné známky, ktoré spoločnosť Samsung predložila sa nazývajú Blockchain KeyStore, Blockchain Core a Blockchain Key Box. Dokumenty o ochranných známkach neodhalili žiadne ďalšie informácie okrem toho, že sú skutočne určené pre mobilné telefóny.

Ako budem môcť míňať svoje kryptomeny s modelom S10?

Podrobností je v súčasnosti málo, avšak dá sa predpokladať, že spoločnosť Samsung bude vyžadovať autentifikáciu používateľa pre každú transakciu či už prostredníctvom žiadosti o snímok odtlačku prsta alebo PIN kód. To aktuálne používajú aj iné mobilné kryptopeňaženky. Taktiež sa od Galaxy S10 očakáva, že opustí skenovanie očnej dúhovky, ktoré sa objavilo na predchádzajúcich high-end telefónoch od Samsungu, v prospech skenera odtlačkov prstov zabudovaného priamo do displeja.

Ktorá hardvérová kryptomenová peňaženka je pre Vás najlepšia?

Zatiaľ nie je jasné, ako presne budete môcť míňať kryptomeny prostredníctvom vášho Galaxy S10, ale nemalo by sa to nijak extra líšiť od existujúcich spôsobov. Predpokladáme, že podniky, ktoré prijímajú kryptomeny, nebudú mať problém s prijímaním takýchto platieb, ale očakávame, že budú možné aj platby online, ako aj peer-to-peer prenosy medzi jednotlivcami.

Čo sa stane, ak stratím svoj Galaxy S10?

Skvelá otázka. Peňaženka bude online iba vtedy, keď to bude potrebné, a to až po súhlase majiteľa. Predpokladáme, že spoločnosť Samsung plánuje používať jednotku bezpečného spracovávania (secure element) čipu Snapdragon 855 na izolovanie a zabezpečenie údajov o vašich kryptomenách, ale tiež na ľahký a bezpečný prístup pre používateľa v prípade potreby.

Ak sa niekto dostane k vášmu súkromnému kľúču, môže ukradnúť všetky kryptomeny, ktoré vlastníte. Našťastie, to že je uložený na jednotke bezpečného spracovania Galaxy S10 zabráni hackerovi získať vaše kľúče. Ak teda nemá aj váš PIN alebo odtlačok prsta.

Víkendový ฿ulletin: Ukladanie kryptomien pod pokožkou vlastného tela

Ako v prípade straty, alebo krádeže získam svoj súkromný kľúč naspäť?

Našťastie je možné obnoviť súkromný kľúč a mnoho peňaženiek vám to umožní vygenerovaním reťazca slov. Tento reťazec slov, ktorý sa nazýva aj mnemotechnická fráza alebo seed môže mať dĺžku 12 až 24 slov a vzniká pri vytvorení vašej peňaženky. Dá sa zapísať na kus papiera a uložiť niekde v bezpečí. Toto je prakticky už zaužívaný štandard a dá sa predpokladať, že túto istú funkciu bude využívať aj Samsung KeyStore.

Zdroj: cryptodaily.co.ukZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...