Sledujte nás aj na

V rozhovore pre médiá Changpeng Zhao, zakladateľ v súčasnosti najpopulárnejšej kryptomenovej burzy Binance povedal, že v roku 2018 by burza mohla dosiahnuť zisk až  1 miliardu dolárov. Zaujímavé je, že Zhao toto číslo uviedol nezávisle od budúcich fluktuácií ceny kryptomien. Zárobky búrz bývajú spravidla do určitej miery naviazané na ceny a vývoj kryptomenového trhu.

Napriek tomu, že Bitcoin (BTC) sa za takmer celý posledný mesiac obchoduje za menej ako 7,000 $ a kryptomenový trh je dlhodobo v recesii,  príjmy spoločnosti Binance za prvý polrok 2018 dosiahli výšku približne 300 miliónov dolárov, povedal Zhao novinárom. Aby sa teda Zhaove prognózy o zisku na konci roka naplnili, v druhej polovici roka 2018 sa musia tržby Binance viac ako zdvojnásobiť.

Tieto obrovské zisky podnecujú ambiciózny plán rozširovania sa tejto burzy. V blízkej budúcnosti má burza zavítať na perspektívne trhy, ako sú Uganda a Bermudy. Zhao povedal, že spoločnosť Binance by mala čoskoro dostať burzovú licenciu od ostrova Jersey na Normanských ostrovoch, kde plánuje otvoriť kanceláriu so stovkou nových zamestnancov. Spoločnosť tiež rokuje o možnostiach spolupráce s orgánmi a bankami na Taiwane. Asi najambicióznejším krátkodobým plánom je zavedenie obchodných párov s fiat menami ako euro alebo dolár. Tento krok môže priniesť Binance nezanedbateľné zisky.

Podrobný obrázkový návod ako sa zaregistrovať a obchodovať na Binance nájdete tu.

Plány na rozširovanie sa majú aj konkurenti, vrátane Huobi a Coinbase, ktoré sa tiež plánujú pustiť do nových jurisdikcií. Spoločnosť Huobi začala prevádzku v Austrálii 5. júla a v blízkej budúcnosti plánuje vstúpiť aj na trh v USA. Medzitým sa spoločnosť Coinbase zameriava na Japonsko a taktiež sa usiluje o americkú bankovú licenciu.

Úspešná burza

Spoločnosť Binance bola založená iba v júli (červenci) 2017, no rýchlo sa zaradila medzi najpopulárnejšie burzy.

Binance, ktorá dlhodobo obsadzuje prvé priečky čo sa týka najväčších objemov denného kryptomenového obchodovania na svete, je aj v súčasnosti na prvom mieste s približne 1,2 miliardami dolárov v obchodoch za posledných 24 hodín. Platformu v súčasnosti používa približne 10 miliónov používateľov.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...