Sledujte nás aj na

Americká spoločnosť Cisco Systems, Inc., ktorá je dominantným hráčom na poli sieťových prvkov predpovedá, že do roku 2027 bude desatina svetového HDP zaznamenaná na blockchaine. Podľa ich vízie by bolo v rámci jednotlivých decentralizovaných aplikácií a v rôznych blockchainoch uložených niekoľko triliónov dolárov.

Po dobu 2 rokov sa do blockchain projektov investuje viac ako $9 miliárd ročne

Kým trh s kryptomenami už dlhšiu dobu viac menej stagnuje, technológia blockchain sama o sebe napreduje. Každým rokom sa pritom dostáva do ďalších sfér a jej výhody objavujú a postupne do svojich štruktúr implementujú nie len spoločnosti zaoberajúce dodávateľskými reťazcami a správou autorských práv, ale aj banky a štátne inštitúcie. Najnovšia správa vydaná spoločnosťou Cisco Systems, Inc, predpovedá blockchainu svetlú budúcnosť. Podľa jej štúdie by sa táto technológia mohla stať v priebehu niekoľkých rokov normou mnohých priemyselných odvetví.

Podľa správy ako aj podla údajov spoločnosti International Data Corporation (IDC) sa očakáva, že globálne výdavky na technológiu blockchain dosiahnu v roku 2019 približne $2.9 miliardy. Priemyselné odvetvia totiž skúmajú spôsoby, ako využiť blockchain na zvýšenie dôvery a riešenie problémov týkajúcich sa transparentnosti a bezpečnosti.

Nezameniteľná transparentnosť

V rámci inovácií však pochopiteľne nechce zaostať ani Cisco. V zmienenej správe (k stiahnutiu tu) pochopiteľne poukazuje aj na svoje riešenie.

Cisco vo svojej analýze uvádza, že hlavnou devízou technológie blockchain je jej nezameniteľná transparentnosť. Tú zároveň považuje za jeden z kľúčových prvkov, na ktorý sa zameriavajú spoločnosti pôsobiace predovšetkým v oblasti globálnych dodávateľských reťazcov. Analytici Cisca sú presvedčení, že blockchain prinesie do obchodného ekosystému výrazné zjednodušenie operácií bez potreby dodatočnej kontroly či iného ľudského zásahu. V správe okrem iného uvádzajú:

Technológie založené na báze blockchainu môžu medzi spoločnosťami vybudovať prostredníctvom digitalizácie obchodných procesov, tokenizácie aktív a kodifikácie komplexných zmlúv základ pre potrebnú dôveru.

Blockchain zautomatizuje dôveru a zlepší bezpečnosť

Ak by sa predpovede uvedené v správe mali naplniť, takmer 10 % záznamov celosvetového hrubého domáceho produktu (HDP) by sa do roku 2027 uložilo na blockchaine. To však ale neznamená, že tento rast by sa automaticky premietol aj do ceny jednotlivých kryptomien. Väčšina podnikov a finančných inštitúcií by sa podľa Cisca zamerala primárne na blockchainy ponúkajúce čo najvyššiu mieru interoperability. V rámci nich by sa najväčšej popularite tešili tie, ktoré dokážu priniesť optimalizáciu inteligentných miest, riešenia pre dodávateľské reťazce a podporu internetu vecí (IoT).

Joseph Lubin: Do 10 rokov bude mať blockchain v rámci globálnej ekonomiky dominantné zastúpenie

Cisco vo svojej správe zároveň vyzdvihlo svoju spoluprácu s Enterprise Ethereum Alliance a projektom Hyperledger. Taktiež treba dodať, že Cisco je členom takzvanej Trusted IoT aliancie, kde sa spolu so spoločnosťami ako Bosch, BNY Mellon, Gemalto, IOTA či Qtum snaží napomôcť rozvoju oblasti IoT. Súbežne s tým je Cisco aj členom výkonného výboru Komory digitálneho obchodu (Chamber of Digital Commerce). Tá má za cieľ všeobecnú podporu prijatia digitálnych aktív a technológií založených na blockchaine.

Aj keď niektorí skeptici by mohli nazvať prognózy týkajúce sa blockchainu za veľmi optimistické, nie je to prvýkrát, čo sme svedkami obdobnej predpovede. V roku 2017 zverejnila podobné očakávania audítorská spoločnosť Deloitte, pričom v tom istom roku Svetové ekonomické fórum uviedlo, že technológia blockchain by mohla obsiahnuť 10 % celosvetového HDP už do roku 2025.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...