Sledujte nás aj na

Prominentný Bitcoin vývojár, Jimmy Song si myslí, že diverzifikácia kryptomenového portfólia nedáva až taký zmysel. 

Song silne verí, že rozdelenie portfólia medzi viaceré altcoiny a určité percento bitcoinu (BTC) nezlepší šance na získanie vyšších ziskov z investovaného kapitálu.

Portfóliá tradičných investorov

Song ďalej vysvetľuje, že investori zvyčajne rozdeľujú ich investície za účelom redukovania rizika finančných strát a na redukovanie negatívnych vplyvov volatility. Uznáva však, že diverzifikácia aktív dáva zmysel pre tradičných investorov, ktorí investujú do bežných komodít, ako sú napríklad akcie zalistovaných spoločností.

Ak si niekto vyberie 10 akcií do svojho portfólio, akcie zvyčajne už spĺňajú určité minimálne požiadavky. Napríklad splnili niektoré požiadavky zo strany SEC, pokiaľ ide o transparentnosť, ich história je na trhu k dispozícii a sú pod hrozbou pokuty, ak porušia tieto požiadavky. To má zabezpečiť, že marketingový príbeh o akciách musí zodpovedať základnej realite, najmä ich vyhliadkam a finančnej situácii.

Diverzifikácia v tomto kontexte môže dávať zmysel, pretože existuje dôvod domnievať sa, že príbeh, o ktorom spoločnosť hovorí, je alebo bude blízky realite. Predpokladom je, že riziká a výnosy z akcií budú v rovnováhe. To znamená, že cenové výkyvy (najmä záporné) nie sú príliš veľké a existujú dobré dôvody domnievať sa, že spoločnosti vo svojich príbehoch hovoria pravdu.

Dopyt po kryptomenových fondoch rastie. Aké typy investičných fondov poznáte?

Kód Bitcoinu je ťažké pochopiť

Song hovorí:

Realita kryptomien a súvisiacich investícií je v ich kóde, ktorý je bohužiaľ veľmi robustný, ťažko čitateľný a pre veľký počet ľudí  je veľmi ťažké pochopiť ho.

Song ďalej pokračuje:

Keďže kryptomeny existujú v digitálnej ríši, kód a sieť ktorá ich zabezpečuje, je realitou. Zatiaľ čo schopnosť analyzovať základnú realitu existuje, nie je to praktické pre väčšinu ľudí. Dokonca aj skúsení vývojári potrebujú niekoľko mesiacov na to, aby naštudovali kód, ktorý je základom kryptomien.

Na Songove vyjadrenia prišli zatiaľ pozitívne reakcie:

Aj keď sa základná realita kryptomien dá analyzovať, Song verí, že i pre skúsených vývojárov je nepraktické plne pochopiť a určiť legitímnosť kryptomenových platforiem v rozumnom čase. Počítačový kód, ktorý bol použitý na vývoj kryptomien, je aj aj bude pre väčšinu ľudí príliš komplexný a náročný na pochopenie.

Vývojár tvrdí, že vo väčšine prípadov existuje množstvo marketingových materiálov pre kryptomenové projekty. Marketingové stratégie využívané pri kryptomenách zvyčajne zahŕňajú spísanie dokumentu zvaného Whitepaper. Tieto marketingové snahy spolu s dokumentom popisujúcim základné prvky danej kryptomeny majú zjednodušiť rozhodovanie ľudí, či do projektu investovať alebo nie. Práve nevedomosť je naďalej zneužívaná aj tu. Ani skvelý a vymakaný whitepaper nezaručuje úspech projektu.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Prečo je bitcoin iný?

V tomto bode je na mieste otázka: „Prečo je bitcoin iný a neplatia pre neho podobné pravidlá ako pre altcoiny?“ Bitcoin však položil základ kryptomien, bol prvý a na svoje spustenie nepotreboval vyzbierať milióny dolárov. Bitcoin je tu síce krátko, no aj za takú krátku dobu bol hodnotený tisíckami odborníkov azda z každej stránky veci. Keď bol Bitcoin spustený, len pár ľudí prevádzkovalo sieťové uzly, nieto že by ešte obchodovali alebo vymieňali BTC za niečo hodnotné. Neexistovali tu stimuly pre príliš prehnané sľuby. Okrem toho, whitepaper presne opísal Bitcoin a dodané riešenie spĺňa očakávania nad popísanú mieru. V skutočnosti bol Bitcoin whitepaper napísaný až po kóde!

Napriek všetkému existuje viac než 600 prispievateľov, ktorí sú neustále zapojení do nepretržitého vývoja Bitcoin protokolu. Znamená to, že Bitcoin je najväčší kryptomenový projekt s otvoreným zdrojovým kódom.

Top blockchain projekty z hľadiska aktivity vývojárov

Zdroj: cryptodaily.co.uk, medium.com/@jimmysongZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...