Sledujte nás aj na

Kryptosvet je na vzostupe a spoločnosť sa pomaly začína tomuto faktu prispôsobovať.

Nedávna správa spoločnosti AngelList (spoločnosť, ktorá sa zaoberá hľadaním zamestnancov pre startup-pové projekty) hovorí, že spoločnosti hľadajú nové talenty v oblasti blockchainových technológií. Počet voľných pozícii v tejto oblasti sa exponenciálne zvyšuje. Správa taktiež poukazuje na fakt, že v prvej polovici roku 2017 bolo do kryptomenových start-upov investovaných viac peňazí, ako za celý rok 2016.

„Vzhľadom k tomu, že počet kryptomenových a blockchainových spoločností rastie, rastie aj dopyt po odborníkoch v danej problematike. Počet pracovných ponúk od krypto a blockchain spoločností sa za posledných šesť mesiacov takmer zdvojnásobil. „

Atraktívne benefity

Správa tiež naznačuje, že existuje niekoľko dôvodov ohľadom boomu pracovných miest v krypto a blockchain sektore. Po prvé, v rámci spoločnosti AngelList platy netechnických a technických krypto pracovných miest sú v priemere o 10 až 20 percent väčšie ako je hrubý platobný priemer.

Po druhé, krypto a najmä ICO spoločnosti ponúkajú oveľa lepšie možnosti likvidity. ICO vo všeobecnosti ponúkajú svojím zamestnancov coiny ako súčasť akciových pozícií a benefitov, čo dodatočne motivuje zamestnancov pracovať na projekte.

Netreba byť odborníkom

Kedže krypto a blockchain sektor je relatívne mladý, odborníkov je málo. Spoločnosti si to uvedomujú a v dôsledku toho nevyžadujú od uchádzačov hlbokú znalosť blockchain technológií. Prvoradé sú pre nich vlastnosti ako ochota učiť sa, kreativita, schopnosť prispieť do projektu a skutočný záujem o trh. Spoločnosti pre úspešných kandidátov organizujú kurzy, lekcie a prednášky, čím si nových odborníkov „vytrénujú“.

Ako to vyzerá u nás?

V porovnaní Slovensko vs. Česko vedie jednoznačne Česká republika. Tá dokonca patrí k svetovej špičke, čo sa týka blockchain technológií. Kto nevie, tak prvý Bitcoin mining pool na svete je práve český SlushPool a tiež veľmi populárna hardwarová peňaženka Trezor pochádza od našich západných susedov. Takisto vzniká prvá česká burza NakamotoX, ktorá je ešte stále vo vývoji, no už teraz vyzerá skvelo a my sa už nevieme dočkať jej ostrej prevádzky.

Čo sa týka Slovenska samotného, veľmi zaujímavý blockchain projekt vyvíja spoločnosť DECENT, ktorá sídli aj v Bratislave a momentálne hľadajú developerov na najrôznejšie pozície.

Celkovo sa však dá povedať, že to v našich končinách (Slovensko) až tak kryptomenami a blockchain technológiami nežije. To všetko však môže hrať do karát novým biznis nápadom či start-upom, ale hlavne šikovným ľuďom.

Svet sa mení

Niet pochýb o tom, že kryptomeny a blockchain sú na vzostupe. V najbližších rokoch budeme svedkami technologickej transformácie sveta. S technologickou premenou je nevyhnutne  spojená aj zmena spoločenská. A prvé náznaky môžeme pozorovať už teraz.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...