Sledujte nás aj na

Bitcoinu, ako najznámejšej kryptomene, sa podarilo prekročiť hranicu 1 milióna denne aktívnych adries. Vo svojej relatívne krátkej histórii sme svedkami takejto udalosti už druhýkrát. Prvý raz bola táto méta pokorená 27.11.2017, teda v čase, kedy sa cena bitcoinu závratne rýchlo približovala k svojmu doterajšiemu all-time-high.

Aktivita používateľov bitcoinu sa blíži k obdobiu bull runu 2017

Podľa štatistickej stránky CoinMetrics.io, ktorá sa okrem iného zameriava aj na sledovanie počtu transakcií, výšky poplatkov za prevody, či výnosnosti monitorovaných kryptomien, bolo v sieti Bitcoin počas 14. júna tohto roku 1.03 milióna aktívnych adries. Vychádzajúc z histórie, je veľký predpoklad, že v súvislosti s rastúcim počtom aktívnych adries, ako aj celkovým množstvom uskutočnených transakcií, pôjde aj hodnota bitcoinu hore.

Ako je vidieť z nižšie priloženého grafu, kým na začiatku roku 2019 bol počet denne aktívnych adries na úrovni okolo 450,000 (tmavočervená línia), za menej ako šesť mesiacov narástol ich počet o vyše 120 %.

Svetločervená línia nám v grafe zobrazuje počet transakcií uskutočnených v rámci jedného dňa v sieti Bitcoin. Rovnako ako údaj vyššie, aj tie od začiatku tohto roku rástli. K 1.1.2019 uvádza CoinMetrics bezmála 250-tisíc prevodov, 2. mája to už bolo viac ako 450-tisíc.

Zdroj: CoinMetrics.io

Z grafu nižšie, ktorý zobrazuje dáta od posledného bull runu bitcoinu (jeseň a zima 2017) je vidieť, že ako počet aktívnych adries tak aj počet transakcií sa rýchlym tempom približujú k svojim doterajším maximálnym hodnotám.

Zdroj: CoinMetrics.io

Litecoin aj ether zaostávajú

Ak by sme chceli konfrontovať aktivitu používateľov siete Bitcoinu s konkurenčnými kryptomenami, tak v prípade porovnania s litecoinom uvidíme značný rozdiel. Počet denne aktívnych adries tejto aktuálne štvrtej najhodnotnejšej kryptomeny (z pohľadu celkovej trhovej kapitalizácie) osciluje už viac ako rok na hodnotách medzi 50 až 100,000. K svojmu all time high (607,000) v tomto merítku tak značne zaostáva.

Naproti tomu, trhovej dvojke –etheru– sa v porovnaní s LTC darí o poznanie lepšie. No aj keď počet denne aktívnych adries v sieti Ethereum od februára tohto roku vzrastá, ich súčet stále dosahuje len približne 60 % toho, čo v čase all time high tejto kryptomeny.

Červená línia – BTC, šedá – LTC, fialová – ETH. Os vľavo – počet denne aktívnych adries . Zdroj: CoinMetrics.io

Počet bitcoin peňaženiek atakuje hranicu 40 miliónov

Kým počet denne aktívnych adries prekročil hranicu jedného miliónu, celkový počet peňaženiek bol podľa analytickej spoločnosti statista.com ku koncu prvého kvartálu tohto roku takmer 35 miliónov. K dnešnému dňu už pritom chýba iba 500,000 nových peňaženiek, aby sa pokorila hranica 40tich miliónov.

Zdroj: blockchain.com

Víkendový ฿ulletin: Bitcoinová adresa detailne

Zdroj: coindesk.com



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...