Sledujte nás aj na

Analytická spoločnosť Flipside Crypto, ktorá za zaoberá monitorovaním aktivity na trhu s kryptomenami tvrdí, že vo veľkej časti bitcoinových peňaženiek, ktoré boli dlhšiu dobu neaktívne, nastal pár dní pred tohtoročným najsilnejším rastom bitcoinu značný pohyb.

Flipside Crypto: záujem investorov o kryptomeny rastie

Analytici z Flipside Crypto na základe ich nedávneho prieskumu poukázali na fakt, že dovtedy dlhodobo neaktívne peňaženky, na ktorých mali majitelia uložené bitcoiny, vykázali zvýšený pohyb približne dva týždne pred nedávnym rastom BTC. Ten zaznamenal od utorka 2. apríla až do stredy 3. apríla nárast svojej hodnoty o takmer 26%. V rámci tejto rally krátkodobo prekonal aj hranicu $5,100, pričom aktuálne sa v čase písania článku obchoduje na úrovni $4,990.

Víkendový ฿ulletin: Čakanie na halving – Je bitcoin a litecoin bull run predo dvermi?

Zakladateľ uvedenej analytickej spoločnosti, Eric Stone, poznamenal, že až približne 40% bitcoinov držaných v digitálnych peňaženkách nevykazovalo žiadny pohyb po dobu jedného až šiestich mesiacov. Tieto dáta podľa jeho slov jasne dokazujú prebúdzanie sa väčšieho množstva investorov a po dlhej dobe stagnácie aj rastúci záujem o kryptomeny, predovšetkým bitcoin.

Jeho slová potvrdzuje aj generálny riaditeľ spoločnosti Flipside Crypto, Dave Balter, ktorý uviedol:

Vidíme, že tento jav je omnoho platnejší ako ten, ktorý sa udial v októbri minulého roku. Vtedy sme boli svedkami niekoľkých presunov v rámci peňaženiek, ktorých majitelia držia veľké množstvo bitcoinov. Táto situácia pravdepodobne znamená zmenu vo vnímaní a v dôvere v túto triedu aktív.

800,000 aktívnych BTC peňaženiek

Tvrdenie analytickej spoločnosti pekne dokumentuje aj nižšie priložený graf. Z neho sa dá jednoznačne vyčítať, že kým tohtoročný priemer aktívnych bitcoin peňaženiek sa pohyboval pod úrovňou 600,000 kusov, v čase spomínaného rastu už atakoval hranicu 800,000.

Zdroj: bitinfocharts.com

Obdobný trend pritom zaznamenal aj litecoin. Kým počet aktívnych peňaženiek držiacich túto kryptomenu bol od začiatku tohto kalendárneho roku na úrovni okolo 60,000, začiatkom apríla už toto číslo atakovalo hranicu 90,000, čo predstavuje 50% nárast.

Obdobný rast zaznamenala aj samotná hodnota tohto aktíva. V utorok 2.4.2019 ráno sa LTC obchodoval za približne $60, no v priebehu necelých dvoch dní sa jeho cena dostala až na úroveň takmer $97.

Zdroj: bitinfocharts.com

Nákup 20,000 BTC na Krakene, Coinbase a Bistamp

Na samotný skokovitý rast ceny bitcoinu a de facto aj ostatných kryptomien panujú rôzne názory. Podľa niektorých môže byť spôsobený algoritmickým obchodovaním, čo je metóda, ktorá využíva automatizovaný softvér na detekciu trendov a určenie, kedy by sa mal obchod uskutočniť.

Objavujú sa aj názory, že prudký nárast mohol byť vyvolaný verejnosťou neočakávaným obchodom vo výške 100 miliónov dolárov. Ten sa uskutočnil na troch hlavných burzách – na luxemburskej burze Bitstamp a na amerických obchodných platformách Coinbase a Kraken. Podľa agentúry Reuters sa na nich dokopy zobchodovalo až 20,000 BTC.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...