Sledujte nás aj na

Rozšírenia pre webové prehliadače, známe aj ako pluginy či extensions, poskytujú nespočetne veľa možností, ako si prispôsobiť svoj browser jedným kliknutím. Používatelia majú na výber širokú paletu od prekladu stránok do zvoleného jazyka, blokovania reklám a pop-up okien až po pluginy týkajúce sa kryptomien.

Či už využívate Chrome, Brave, Firefox, Safari alebo Operu, k dispozícii máte viacero zaujímavých riešení zameraných na zvýšenie súkromia a bezpečnosti, monitorovanie trhových cien či umožňovanie platieb prostredníctvom kryptomien priamo v rozhraní vášho web browseru. V tomto článku vám predstavíme osem zaujímavých pluginov, ktoré môžete v spojitosti s kryptomenami využívať a uľahčiť si tak vašu prácu. A na záver máme pripravený jeden bonusový plugin pre majiteľov hardvérovej peňaženky Trezor.

Ochrana osobných údajov

Úlohou pluginov je priniesť používateľovi zvýšený komfort. Majte však na pamäti, že ich inštaláciou pridávate do svojho prehliadača kód tretej strany. Aj keď sa stránky poskytujúce rozšírenia, ako napríklad Chrome Web Store snažia kontrolovať všetky pluginy, vždy je dobré skontrolovať hodnotenia používateľov a počet ich inštalácií. Ak sa rozhodnete pridať rozšírenie, ktorého autenticita je neoverená, buďte nanajvýš opatrný. Prípadne sa tomuto riešeniu radšej vyhnite a siahnite po vhodnej alternatíve.

Základným typom pluginov, ktoré by ste rozhodne mali používať sú moduly zvyšujúce súkromie. Medzi najpopulárnejšie patrí AdBlock a Privacy Badger, ktorý blokuje nepovolené monitorovanie vašej aktivity. V neposlednom rade aj plugin I Don’t Care About Cookies, ktorý blokuje vyskakujúce okná týkajúce sa cookies (link na stiahnutie tu). Pre všetky spomenuté moduly existuje veľké množstvo alternatív. Výberom týchto troch však rozhodne neurobíte krok vedľa.

Top aplikácie pre kryptoinvestora na rok 2019

Kryptopeňaženky priamo v prehliadači

Ak chcete popri surfovaní na internete prijímať či odosielať kryptomeny, podpisovať transakcie alebo mať prístup k decentralizovaným aplikáciám, budete potrebovať rozšírenie, ktoré zmení váš webový prehliadač na kryptomenovú peňaženku. Medzi populárne riešenia patrí Metamask. Tento plugin dostupný pre Chrome, Firefox, Opera a Brave, podporuje odosielanie a prijímanie etheru (ETH) a ERC-20 tokenov. Zároveň umožňuje aj interakciu s decentralizovanými burzami Ethfinex Trustless a IDEX. Webová peňaženka je pritom kompatibilná s platformami Decentraland, Augur, Veil a Guesser.

Vlastníci Bitcoin Cash majú k dispozícii rozšírenie Badger (link na stiahnutie tu), vďaka ktorému môžu prijímať a odosielať BCH ako aj SLP tokeny (Simple Ledger Protocol) fungujúce na protokole Bitcoin Cash. Súčasťou je aj možnosť prístupu k decentralizovaným aplikáciám fungujúcim v tejto sieti.

V prípade, že ste fanúšikom Bitcoinu, mohol by vás osloviť plugin Tippin (dostupný na tomto odkaze). Vďaka nemu, vášmu Twitter účtu a využitiu Lightning Network už nič nestojí v ceste. Takto  viete odosielať a prijímať BTC takmer okamžite.

Pluginy na sledovanie vášho portfólia

V prípade, že chcete sledovať aktuálnu cenu vami preferovaných digitálnych aktív a nechcete kvôli tomu zakaždým spúšťať aplikáciu vo vašom mobilnom zariadení, môžete siahnuť po riešení, ktoré prináša plugin Bitcoin Tab. Toto rozšírenie dostupné pre prehliadač Chrome čerpá ceny v reálnom čase priamo od spoločnosti Blockmodo. Zároveň vám nič neutečie, nakoľko zmienený plugin monitoruje aj všetky dôležité novinky v oblasti kryptomien a technológie blockchain.

Ak ste zarytým fanúšikom stránky Coinmarketcap.com, môžete siahnuť po rozšírení CoinMarketCap Price Ticker (dostupné tu) . To je však momentálne ešte len v beta verzii. Z dizajnového hľadiska vás môže zaujať minimalisticky riešený plugin Cryptex (link tu), alebo obdobne graficky pekne spracovaný Crypto Price Tracker (k dispozícii tu)

Bonus: Trezor Password Manager

Možno ste už otrávený z večného zadávania prihlasovacieho mena a heslo do množstva služieb, ktoré používate. Jasné, nedá sa tomu vyhnúť, ale môžete si svoj život značne uľahčiť. To všetko pri zachovaní pohodlia a hlavne overenej bezpečnosti hardvérovej peňaženky Trezor.

Rozhranie Trezor Password Manager

Trezor dokáže omnoho viac ako len uchovávať vaše kryptomeny. Dobrým príkladom je práve bezpečné ukladanie hesiel. Produkt vo forme Chrome pluginu nesie meno Trezor Password Manager. O všetku bezpečnosť sa stará samotné zariadenie Trezor, takže ho musíte mať vždy pripojené. V rozhraní si jednoducho môžete pridať najpoužívanejšie služby, do ktorých sa často prihlasujete a o všetko ostatné sa postará zariadenie. Viac sa dozviete na webstránke produktu.

Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...