Sledujte nás aj na

Pillar Projekt je švajčiarska spoločnosť, ktorá usporiada už druhý ročník tzv. „nekonferencie“ v Litve, v dňoch 15. – 22. júla 2018. Táto nezisková organizácia vyvíja pokročilú  kryptomenovú a tokenovú peňaženku a na akcii očakáva prinajmenšom 500 účastníkov. Udalosť bude zameraná na nástroje a infraštruktúru elektronického obchodu pre platformu Pillar peňaženky.

Čo je Pillar Projekt?

Pillar Projekt rozbehol úspešné ICO v roku 2017, kedy sa mu podarilo vyzbierať $21 miliónov na financovanie vývoja jeho univerzálnej smart peňaženky. David Siegel, CEO a zakladateľ spoločnosti prirovnal Pillar ICO k ICO predpredaju Etherea v roku 2014. Investície do Pillar tokenov boli rozdelené medzi viacerých investorov po menších transakciách. Neziskový blockchain projekt vznikol v spolupráci s blockchain inovačnou komunitou 20/30, zameranou na podporu inovácii v oblastiach technológie a decentralizácie.

Ďalšie projekty komunity 20/30  sú zamerané na start-up pre burzu tokenov a optimalizáciu indexových produktov založených na viac ako 50 kryptomenách a divízii ponúkajúcej ICO tokeny a iné nové druhy cenných papierov.

Na otázku „Prečo vznikol Pillar“ odpovedajú, že chcú, aby ľudia na celom svete získali späť kontrolu nad svojimi vlastnými dátami, ktoré inak v internetovom svete vlastnia tretie strany ako napr. Facebook, Google, atď.

Zdroj: reprofoto pillarproject.io

„Krypto Woodstock“

„Nekonferencia“ Pillar 2018 vo Vilnius Grand Resort v Litve je nazývaná aj ako „Krypto Woodstock“. Je to otvorená, bezplatná udalosť pre Pillar komunitu a tých, čo sa chcú naučiť viac o kryptomenách, blockchaine a decentralizovných technológiach. Uhradiť je potrebné len vlastné náklady na dopravu, ubytovanie či stravu. Udalosť bude zameraná na majiteľov elektronických komerčných spoločností, ktorí sa chcú pripojiť a vybudovať nástroje, middleware a infraštruktúru pre platformu Pillar peňaženky.

Siegel ponúka workshopy obchodnej gramotnosti zamerané na startupy, ICO a dizajn tokenov, pričom prednesie aj svoju víziu ohľadom Pillar peňaženiek. Event ponúkne taktiež „devcon“ – blok venovaný vývojárom pre blockchain a smart kontrakty, aby sa oboznámili s ich prácou. Ďalej tam bude valné zhromaždenie držiteľov Pillar tokenov.

Nekonferencia ponúka aj program pre deti, aby sa rodičia mohli zúčastniť programu podujatia a ďalšie aktivity pre „Pillaristov“, ako lokálne túry, krypto exkurzie a párty na Litovskom stredovekom hrade Trakai.

Prvý ročník „nekonferencie“ sa uskutočnil v Poprade!

Je zaujímavé, že takáto, ako to Pillar komunita nazýva „krypto nekonferencia“ sa minulý rok konala práve na Slovensku a to v Poprade.

„Minulý rok, 70 vývojárov a podnikateľov prišlo na našu prvú nekonferenciu na Slovensko. Tento rok očakávame najmenej 500 účastníkov,“ vyjadril sa CEO Siegel v správe k tomuto eventu. „V Pillare budujeme kultúru radikálnej otvorenosti, dôvery a zábavy, náš event je otvorený pre hocikoho, kto je nadšencom blockchain inovácii a podnikového partnerstva.“

„Bolo to nezabudnuteľné, naučil som sa veľa o blockchaine od množstva talentovaných a skúsených ľudí.“ povedal Euros Evans, CEO Etch nadácie a návštevník Pillar eventu v roku 2017. „Určite prídem aj na ďalšiu nekonferenciu, aj keby bola na druhom konci sveta.“

 Pillar sa po návrate z minuloročnej akcie vyjadril na ich stránke:

Bolo to cool vidieť ľudí rozprávať sa o peňaženkách, krypto veciach, projekte, budúcnosti, spolupráci, stretnutí sa nasledujúci týždeň v inom meste a omnoho viac. Spravíme opäť takú udalosť a spravíme z nej ročný alebo polročný event.

Zdroj: coinjournal.net

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...