Sledujte nás aj na

Súkromná peňaženka Samourai, zameraná na Bitcoin (BTC), už nebude zobrazovať zostatky BTC vo fiat mene. Spoločnosť túto zmenu oznámila v piatok, 28 septembra.

Bitcoin zostatky budú viditeľné už len v BTC

Podľa príspevku na blogu spoločnosti, priniesla posledná verzia peňaženky Samourai niekoľko zmien, vrátane novinky, že je k dispozícii v 12-tich rôznych jazykoch. Najvýraznejšou zmenou tejto trojročnej platformy je zrušenie zobrazovania zostatkov BTC vo fiat mene, čiže ekvivalentnej hodnoty BTC v dolároch. Zostatky v peňaženke tak budú viditeľné len v BTC alebo Satoshi.

Na základe publikovaného stanoviska pristúpila spoločnosť k tomuto kroku preto, aby prinútila používateľov pracovať výhradne s BTC.

Veríme, že je prirodzené, keď naši existujúci alebo budúci používatelia chápu, že ak obchodujú s BTC, sú súčasťou BTC ekonomiky a obchodujú s tokenom patriacim tejto sieti, nič viac. Uviedla spoločnosť vo svojom poste.

Zmena má priniesť lepšie pochopenie BTC ekosystému

V poste sa vysvetľuje, že keď Samourai začínala, jej zakladatelia pridali konverziu do dolára len pre spokojnosť ich používateľov.

Dodávajú však:

Blížime sa ku koncu roka 2018 a uvedomili sme si, že používatelia nebudú nikdy pripravení. Zmýšľanie vo fiat mene je pre nich prirodzené. Pravdepodobne sa s tým stále stretávate. V kontexte s BTC peňaženkou je práve toto na škodu. Rozhodli sme sa preto, že túto bariéru  novou verziou 0.98.87 rušíme.

Spoločnosť rozumie, že tento krok môže niektorým používateľom priniesť nepríjemnosti, no zároveň verí, že je dôležitý.

Fiat konverzia ponechaná  k nahliadnutiu pre špeciálne prípady

Ako už bolo povedané, v príspevku sa uvádza:

Rozhodli sme sa ponechať zobrazovanie konverzie fiat meny len v aplikácii na sledovanie, keďže nezávislí obchodníci, ktorí často používajú aplikáciu na iné prípady, vyžadujú funkciu konverzie meny.

Peňaženka sa nachádza v testovacej verzii. Používatelia si ju môžu vytvoriť zo zdrojového kódu v službe Github alebo si ju môžu stiahnuť cez obchod Google Play.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...