Sledujte nás aj na

Dňa 31. októbra 2018 bude Bitcoin whitepaper oslavovať desiate výročie svojho zverejneniaUmelci z celého sveta oslávia túto udalosť svojou účasťou na exhibícii vo Francúzsku.

Spojenie Bitcoinu a umenia v Paríži

Verejná umelecká exhibícia „Bitcoin Art (r)evolution“ začala v Paríži 28. septembra a potrvá až do 5. októbra. Paríž je známy aj ako mesto umenia, nakoľko je domovom svetovo najrenomovanejších múzeí a galérií.

Organizátorom výstavy je francúzsky umelec Pascal Boyart, ktorý ako horlivý umelec a fanúšik kryptomien presadzuje iniciatívu  „Crypto Art“. Táto iniciatíva zlučuje svet umenia a svet kryptomien dohromady. Exhibícia je navrhnutá tak, aby na rôznych príkladoch ukázala potenciál kryptomien, a to cez symboly, prostredníctvom ktorých ilustruje reálne prípady  ich využitia.

Lov na Bitcoiny ukryté v umeleckých dielach

Pre návštevníkov exhibície bude hlavným bodom programu lov pokladu,  teda odhalenie Bitcoinov (BTC), ktoré sú ukryté v umeleckých dielach. Medzinárodní umelci, ako Andy Bauch, Coin Artist, Josephine Bellini a mnohí ďalší očakávajú, že ich vystavené diela pomôžu prekonať priepasť medzi umením a kryptomenami. Umelecké diela, ktoré sú na predaj, sa dajú kúpiť za BTC, Litecoin (LTC), Monero (XMR) alebo Ethereum (ETH).

Certifikáty pravosti budú odovzdané všetkým kupcom umeleckých diel a budú registrované na Bitcoin blockchain sieti. Cieľom je demonštrovať, ako nemenná charakteristika blockchainu môže pomôcť v boji proti falšovaniu, obzvlášť proti falšovaniu umeleckých diel, z dôvodu čoho umelecký priemysel stráca ročne milióny dolárov.

Lorenzo Sconci, majiteľ dubajskej Sconci Art Gallery a výkonný riaditeľ krypto startup-u ArtWallet, ktorý je novým blockchain ekosystémom na zaznamenávanie pôvodných dát umeleckých diel na blockchaine, vyjadril svoje myšlienky na kryptomenovú výstavu a hnutie Crypto Art:

„Bitcoin a blockchain boli bez pochýb najväčšou revolúciou za posledných 10 rokov. Vzhľadom na to, že revolúcie vždy formovali umelecký výraz, niet pochýb, že krypto to urobí rovnako.

Exhibícia je skvelou iniciatívou — ak by nebolo umenia a jeho rôznych foriem, nemali by sme vedomosti, ktoré teraz o histórii máme. Táto exhibícia bude základom v „CryptoArt“ hnutí, bude ukazovať začiatok toho, ako umelci žili, interpretovali a syntetizovali nadchádzajúcu revolúciu.“

Bitcoin je tu už 10 rokov!

Odkedy bol Bitcoin predstavený svetu, prešlo už takmer 10 rokov. My sme však stále len na začiatku toho, čo  blockchain a kryptomeny môžu svetu ponúknuť. Integrácia kryptomien je bezpochyby benefitom aj pre umelecký priemysel. Umelecké odvetvie totižto zostalo počas niekoľkých storočí vo veľkej miere stagnujúce vo svojich procesoch a normách.

V ďalšom desaťročí budeme vidieť ako sa umelecký priemysel posúva smerom k decentralizácii, pretože sprostredkovatelia medzi umelcami a ich fanúšikmi, ktorí chcú nakupovať umelecké diela, pomaly strácajú význam. Toto všetko bude pravdepodobne podnecované prichádzajúcim hnutím „Crypto Art“.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...