Sledujte nás aj na

OSN (Organizácia Spojených národov) vo svojej výročnej správe o globálnej ekonomike nazýva kryptomeny „novým odvetvím“ v oblasti digitálnych financií. Podľa OSN majú kryptomeny a blockchain technológia veľký potenciál vytvoriť nové a revolučné obchodné modely, ktoré znižujú byrokraciu, a zároveň výrazne zvyšujú efektivitu.

Toto nie je prvýkrát, čo OSN vyjadrila svoj záujem o digitálne aktíva a blockchain. V máji minulého roka Úrad OSN pre projektové služby (UNOPS) informoval o spolupráci so spoločnosťou IOTA s cieľom „preskúmať mieru inovatívnosti technológie IOTA“. Motiváciou tohto prieskumu je zistiť, ako by technológia distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger) pomohla zvýšiť efektívnosť operácií UNOPS. Podľa ďalšej správy od Asociácie pre finančných profesionálov (Association for Financial Professionals) z konca roku 2017, UNOPS skúmal aj Ripple a jeho riešenia cezhraničných platieb.

7 krajín EÚ sa spojilo pre podporu blockchainu, čo to znamená pre kryptomeny?

Kryptomeny a blockchain: Nové odvetvie

Nová správa OSN nazvaná „Svetový hospodársky a sociálny prieskum 2018“ sa okrem iného zameriava aj na výhody kryptomenovej a blockchain technológie. Tie OSN v správe nazýva „novým odvetvím“ v oblasti digitálnych financií.

V správe sa uvádza:

Kryptomeny predstavujú novú oblasť na poli digitálnych financií. Ich popularita neustále rastie. Decentralizované siete pre kryptomeny, ktoré sú dobre známym príkladom, môžu elegantne a efektívne sledovať digitálne transakcie. Zároveň umožňujú výmenu hodnoty a môžu viesť k vzniku nových obchodných modelov, ktoré by inak vyžadovali významné regulačné a inštitucionálne záväzky.

Podľa správy majú blockchain a kryptomeny viacero možností aplikovania. V správe sa ďalej uvádza:

Ako príklad uvedieme token Climatecoin, ktorý sa považuje za základ pre vytvorenie globálneho trhu s uhlíkovými emisiami. Tento token umožňuje výmenu uhlíkových kreditov medzi štátmi a navyše aj priame prepojenie s internetom vecí. Ak by sme Climatecoin globálne prijali, rôzne zariadenia a továrne by si vypočítali svoje vlastné emisie uhlíka a nakúpili uhlíkové kredity na kompenzáciu týchto emisií.

19 oblastí života, ktoré blockchain výrazne ovplyvní

V správe sa rieši aj otázka aplikácie blockchainu do bežného života:

„Blockchain by sa zas dal využiť na efektívne sledovanie a ukladanie údajov o registrácii majetku, osobnej totožnosti, pôvode potravín alebo liekov. Organizácia Spojených národov a Svetová sieť pre identity (World Identity Network) skúmajú spôsoby registrácie identity detí na blockchaine ako prostriedok boja proti obchodovaniu s deťmi.“

Záver

Čoraz častejšie sme svedkami, ako si veľké inštitúcie začínajú uvedomovať dopad a benefity blockchainu a kryptomien. Iniciatíva zo strany OSN je dobrým znamením a poukazuje na budúcnosť, kde spomínané technológie ovplyvnia takmer každý aspekt nášho života.

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...