Sledujte nás aj na

Malta, ktorá nedávno prijala regulačnú legislatívu týkajúcu sa blockchainu, kryptomien a ICO v snahe sa stať krypto-priateľským “Blockchainovým ostrovom“, víta jednu z najväčších kryptomenových zmenárni OKEx.

Burzy sa sťahujú na Maltu

Kryptomenová zmenáreň Binance, ktorá je najväčšou svetovou zmenárňou podľa objemu obchodovania, taktiež oznámila koncom marca, že sa plánuje presunúť na Maltu po tom, čo dostala varovanie od japonských regulačných orgánov.

 

Ako súčasť svojho plánu prilákať obchodné aktivity súvisiace s blockchainom a kryptomenami do svojej krajiny, Malta vo februári vydala dokument s názvom “Malta – líder v oblasti DLT regulácii“ a taktiež navrhla zriadenie niekoľkých organizácii na podporu regulácie, ako napríklad Malta Digital Innovation Authority Bill a the Virtual Currencies Bill.

OKEx vo svojej tlačovej správe píše, že po stretnutí s maltskými regulačnými orgánmi sú presvedčení o prístupe maltskej vlády a rozhodli sa vytvoriť nadáciu pre ďalší rast OKExu.

OKEx CEO Chris Lee uviedol :“Tešíme sa na spoluprácu s maltskou vládou, pretože ide o našu budúcnosť a s vládou zdieľame veľa spoločných hodnôt: najdôležitejšie z nich je ochrana obchodníkov a širokej verejnosti, dodržiavanie noriem týkajúcich sa boja proti praniu špinavých peňazí a uznanie inovácie a dôležitosť ďalšieho vývoja v blockchainovom ekosystéme.“

OKEx je druhá najväčšia kryptomenová zmernáreň podľa CoinMarketCap, čo sa týka 24 hodinového obchodného objemu, ktoré v súčastnosti predstavuje okolo 1.6 miliardy eur.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...