Sledujte nás aj na

Obtiažnosť ťažby druhej najpopulárnejšej kryptomeny – Etherea (ETH) práve prudko vyskočila hore.

Rekordná obtiažnosť

V prípade, že ste minermi ETH, túto udalosť ste už určite spozorovali. Momentálne sa pohybuje na hranici 3TH, čo je rekordná (negatívna) obtiažnosť. Táto zmena už začala odrádzať mnohých minerov.

Za posledné mesiace druhý nárast obtiažnosti

Vracajúc sa k historickým údajom, obtiažnosti ťažby ETH sa zvýšila už v júli tohto roku, keď sa vyšplhala z 1,25TH na 1,75TH. Tento nárast bol síce stabilný, no bolestiví v dôsledku čoho došlo k vyradeniu množstva malých minerov.

Avšak tentokrát obtiažnosť  vzrástla z 2.3TH na 3TH behom posledných 24 hodín, čo je rekordne rýchlo. Vývojari ETH už v minulosti avízovali implementáciu tzv. difficulty bomb protokolu, ktorý mal postupne zvyšovať náročnosť ťažby ETH. No aktuálny nárast je príliš rýchly a hlavne prekvapivý. Uvidíme, ako na túto udalosť zareagujú mineri, no očakáva sa, že určitá časť minerskej komunity ETH sa presunie k ťažbe inej viac profitabilnej kryptomeny.

 

 

zdroj: ethereumworldnewsZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...