Sledujte nás aj na

Nedávno sme Vás v našom článku informovali o ôsmich najzaujímavejších transakciách týkajúcich sa lídra kryptomien — Bitcoinu. Turbulentný trh s digitálnymi aktívami však prináša zaujímavé prevody takmer denne. Také sa uskutočnili aj v utorok, 27.11, tentokrát však bola v hlavnej úlohe trhová dvojka – XRP. Konkrétne sa jedná o tri obrovské prevody odoslané na identickú adresu, pričom ich súčet bol 2.6 miliardy XRP (približne $1 miliarda).

Tri transakcie s rovnakým príjemcom

Podľa účtu XRPL Monitor, ktorý je dostupný na Twitteri sa všetky tri transakcie odohrali tento utorok len v priebehu niekoľkých minút. Prvá z nich bola sprocesovaná o 12:11, pričom jej hodnota bola 850 miliónov XRP. O štyri minúty neskôr ju nasledoval prevod 750 miliónov XRP a poslednou transakciou odosielateľ previedol astronomických 999 miliónov XRP.

Spoločným menovateľom všetkých troch transakcií je jeden príjemca. Konkrétne ide o majiteľa adresy: rKveEyR1SrkWbJX214xcfH43ZsoGMb3Pev.

Všetky tri prevody si môžete pozrieť v priložených odkazoch z Twitter účtu XRPL Monitor nižšie:

Za zmienku tiež stojí poplatok, ktorý majiteľ uhradil. XRP je známy svojimi takmer instantnými prevodmi a predovšetkým zanedbateľnými poplatkami. Všetky tri transakcie tak stáli odosielateľa menej ako jeden cent.

V porovnaní s rýchlosťou a poplatkami, respektíve obštrukciami pri prevodoch fiat mien využitím klasických bankových inštitúcií je to ťažko pochopiteľný fakt. Samozrejme, v pozitívnom slova zmysle.

Kto stojí za prevodmi XRP?

Takáto nezvyčajná situácia s veľkým množstvom XRP len v troch transakciách samozrejme vyvolala v rámci komunity diskusiu. Podľa niektorých sa jedná o presunutie aktív z kryptomenových búrz do takzvanej cold storage wallet. Ide o formu offline peňaženky, ktorá, ako už názov napovedá, nie je pripojená na internet. Tým sa do značnej miery zvyšuje jej bezpečnosť voči hackerom. Medzi základné typy offline peňaženiek môžeme radiť papierové (paper wallets) a hardvérové peňaženky (HW wallets).

Aj keď je na základe dostupných informácií ťažké vyniesť akékoľvek závery, väčšina diskutujúcich sa prikláňa k vyššie zmienenej teórii týkajúcej sa niektorej burzy. Vyskytujú sa však aj názory, že zmienené transakcie sú nákupom XRP a v ich pozadí stojí nejaký veľký inštitucionálny investor.

Či ide o zbožné priania držiteľov tejto kryptomeny, od ktorej očakávajú následný rast sa pravdepodobne nedozvieme. Posledná skupina je presvedčená, že za presunom môže stáť samotná spoločnosť Ripple, ktorá ich mohla použiť ako zdroj financovania niektorého zo svojich aktuálnych projektov.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

Trhová dvojka si pevne drží svoju pozíciu

Nech už je ktorákoľvek z vyššie uvedených alternatív správna, nič to nemení na fakte, že XRP sa na pozícii trhovej dvojky udomácnila. Aj napriek 3 % strate voči ETH za posledný týždeň, nič nenasvedčuje tomu, že by sa Ethereum malo vrátiť na druhé miesto za Bitcoinom.

Implementácia Constantinople update-u, ktorý má priniesť nižšie poplatky, optimalizáciu a celkovo zvýšiť efektivitu siete je stále nejasná. Naproti tomu, Ripple ako tvorca XRP nezaháľa a nadväzuje nové partnerstvá s finančnými spoločnosťami, ktorým ponúka riešenia pre rýchle a lacné cezhraničné platby.

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...