Sledujte nás aj na

Umelec Andy Bauch vystavuje a predáva abstraktné obrazy z lega so skrytými privátnymi kľúčami k peňaženkám, v ktorých sa nachádzajú kryptomeny s celkovou hodnotou až $9000. Doteraz sa však nikomu nepodarilo kľúč rozlúštiť. 

Skryté privátne kľúče v obrazoch

Nákup tohto umeleckého diela ešte neznamená, že vlastníte privátny kľúč, pretože ktokoľvek, kto pred vami nájde kód, bude môcť pripísať nájdené prostriedky sebe. Avšak Bauch pre Gizmodo povedal, že dá kupujúcim akéhokoľvek obrazu malú nápovedu.

Ukážka Lego obrazov skrývajúcich privátne kľúče

Expozícia, ktorá bola vystavená v priestoroch Castelli Art Space v Los Angeles v dňoch 23. – 25. marca, obsahovala aj živé aktualizácie cien kryptomien skrývajúcich sa za každým privátnym kľúčom.

Zatiaľ sa zdá, že vo všetkých peňaženkách je stále prvotné množstvo kryptomien, čo znamená, že sa ešte nikomu nepodarilo rozlúštiť niektorý z kódov alebo prípadný riešiteľ prostriedky nepresunul. Každý obraz je v predaji v rozmedzí od $1,500 do $4,800, pričom cena nezodpovedá hodnote aktuálneho stavu súkromného kľúča.

Bauch začal v roku 2016 nakupovať rôzne kryptomeny, vrátane BTC a LTC. Potom použil svoje privátne ​​kľúče na vytvorenie abstraktného vzoru algoritmom, ktorý umožnil estetické zmeny tak, aby sa zachoval platný privátný kľúč.

Podľa Baucha sa jeho práca často pokúša preklenúť medzeru, ktorá často existuje medzi novou technológiou a ľudstvom.

Daniel Zhai, výkonný riaditeľ platformy INK tvrdí, že blockchain by mohol pomôcť umelcom pri uplatňovaní vlastníckych práv k ich projektom. Zhai v decembri minulého roka diskutoval aj o možnosti, že jeho platforma založená práve na blockchaine pomôže umelcom tokenizovať svoje projekty a ponúknuť priestor pre crowdfunding a iné umelecké vízie.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...