Sledujte nás aj na

Trend klesania cien kryptomien, ktorý zažívame už viac ako rok, neprejavuje žiadne známky obratu. Kryptomeny na celom svete, vrátane Bitcoinu (BTC), sa pohybujú okolo svojej najnižšej úrovne za posledné mesiace, zatiaľ čo niektoré dokonca klesajú na nové minimá.

Okrem drasticky nízkych cien sa aj celková volatilita trhu nachádza na bode mrazu. Správa zverejnená firmou Diar, zaoberajúcou sa výskumom kryptomien a blockchainu odhaľuje, že v súčasnosti je veľmi málo záujmu o kryptomeny keďže obchodovanie s nimi dosahuje nové minimá, ktoré neboli zaznamenané od roku 2017.

Viaceré krypto burzy zažívajú nízky objem obchodovania

Výskumníci z Diar tiež poznamenali, že nízkym objemom netrpia len menšie burzy.  Najväčšie burzy tiež zaznamenávajú nové najnižšie hodnoty.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Binance, najväčšia krypto burza na svete podľa denného objemu obchodovania, zažíva v súčasnosti najhoršie obdobie. Ich objem obchodovania v porovnaní s decembrom 2018 zaznamenal pokles o viac ako 40 %.

Mesačné objemy transakcií na burze Binance.

Coinbase, ďalšia popredná burza, ktorá je často považovaná za najpopulárnejšiu krypto burzu v Severnej Amerike, zažíva najnižší objem na trhu BTC / USD (okolo $1 miliardy mesačne), ktorý nebol zaznamenaný od mája 2017.

Mesačné objemy transakcií na burze Coinbase.

Dokonca aj prominentná čínska kryptoburza OKEx, ktorá zažívala rast objemu od roku 2018, narazila na recesiu. V decembri 2018 burza dosiahla rekordnú výšku s mesačným objemom obchodov vo výške $5.5 miliardy. Odvtedy zaznamenáva objem pod $4 miliardami.

Mesačné objemy transakcií na burze OKEx.

Napriek nízkemu objemu obchodovania, Binance nemá obavy

Ako sme nedávno informovali, generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao uviedol, že spoločnosť nemá obavy z nízkeho objemu obchodovania, pretože je stále ďaleko nad úrovňou  z pred 2 alebo 3 rokov. Zhao ďalej uviedol, že rok 2018 bol rokom budovania a príprav na to, čo príde.

Potom ako v novembri 2018 predniesol Zhao tieto vyhlásenia, burza Binance spustila sériu nových produktov. Najnovším vývojom je ich partnerstvo so spoločnosťou Simplex, ktoré umožňuje zákazníkom nakupovať rôzne kryptomeny s debetnými a kreditnými kartami.

Záverečné myšlienky

Napriek tomu, že trh s kryptomenami je v obrovskom prepade a v poslednom čase prejavil iba málo známok ozdravenia, priemysel ako celok sa naďalej budoval a zlepšoval. Skutočnosť, že burzy zaznamenávajú veľmi nízke objemy obchodov a záujem používateľov môže znamenať, že sa čoskoro dostaneme na trhové dno.

Myslíte si, že sme blízko k trhovému dnu? Zažijú burzy s Kryptomenami čoskoro nárast objemu? Podeľte sa s nami o váš názor nižšie v komentároch.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...