Sledujte nás aj na

Trh kryptomien sa prebúdza k životu a vo vzduchu je po dlhých 15 mesiacoch plných útrap cítiť nádej. Mohlo by to znamenať koniec krypto-zimy? V posledných dňoch sme boli svedkami pozoruhodného nárastu objemu obchodovania, a cena bitcoinu sa stabilne drží nad úrovňou $4,000.

Denný objem obchodovania s bitcoinom (BTC) vykazuje stabilný a udržateľný rast. V súčasnosti je jeho objem $9.5 až $10.5 miliárd, čo je takmer o 150 % viac ako v októbri 2018. Takéto vysoké hodnoty neboli zaznamenané od januára tohto roku.

Ako poznamenal Kevin Rooke na Twitteri, iba 9 dní z posledných 12 mesiacov mal BTC objem obchodovania vyšší ako $10 miliárd. Z týchto 9 dní bolo päť v marci a to máme z neho ešte tretinu pred sebou. Dá sa teda usúdiť, že pokiaľ ide o objem obchodovania, veci naberajú na sile.

V súčasnosti sa cena bitcoinu drží stabilne na úrovni okolo $4,000. Za posledných pár dní dosiahla až na úroveň $4,077 a dnes ráno opäť testovala úroveň $4,000, kde BTC našiel úroveň podpory, ale je stále dosť slabá.

Posilňuje bitcoin svoju pozíciu na trhu po minulomesačných prekvapivých ziskoch a predznamenáva zvýšený objem obchodovania ďalší rast ceny? Bolo by to v rozpore s presvedčením mnohých nadšencov, ktorí predvídajú ďalšie pády, alebo len drobné výkyvy ceny v dohľadnej budúcnosti.

Jednoznačné možno

Samozrejme, zatiaľ cena nevzrástla dosť na to, aby sme začali oslavovať. Avšak zisky, ktoré bitcoin dosiahol nie sú zanedbateľné. Rastúci denný objem a cena sú však iba súčasťou mozaiky. V súčasnosti je najdôležitejším faktorom pre BTC masová adopcia.

Čo pomôže bitcoinu naštartovať jeho rastúci trend?

Je zvýšený objem na trhu znamením lepších časov? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...