Sledujte nás aj na

Na kryptomenovom trhu momentálne zažívame stagnujúce obdobie. Ceny sa hýbu len minimálne. V uplynulých niekoľkých dňoch klesol denný obchodovaný objem Bitcoinu o viac ako 23 % na svoju najnižšiu úroveň v roku 2018.

Edward Morra, rešpektovaný technický analytik v kryptoodvetví, povedal: “Ide o najnižší zaznamenaný denný obchodný objem za viac ako rok. Tento objem je výrazne nižší, dokonca aj pri porovnaní s obdobnými malými objemami v minulosti.”

Podľa údajov z CoinMarketCap poklesol objem Bitcoinu o 23 % z $4.2 miliardy na $3.2 miliardy. V prípade CoinCap.io, oficiálneho poskytovateľa dát pre zmenáreň ShapeShift, ktorý odfiltroval burzy s podozrením na umelé nafukovanie ich denného objemu, klesol objem Bitcoinu z $2.6 miliardy na $2 miliardy, čo predstavuje rovnaké percento ako v prípade dát z CoinMarketCap-u.

Prečo sa tento objem znižuje?

Denný obchodovaný objem Bitcoinu výrazne klesol najmä počas tohto týždňa. Investori ani traderi si nie sú istí smerovaním vývoja ceny BTC. Špekuluje sa s možnosťou poklesu pod úroveň supportu vo výške $6,000 alebo s vymanením sa z úrovne rezistencie na úrovni $6,800.

Nízky objem tak naznačuje vyčkávanie investorov na to, čo sa stane. Je to už vyše mesiaca kedy sme s cenou BTC spadli pod hladinu $6,800. Odvtedy sa pohybujeme v rozmedzí $6,100 až $6,800. Spomínanú rezistenciu sa viackrát nepodarilo prekonať. Pozitívne ale je, že sme nespadli pod $6,100.

Cenový pohyb BTC v rozmedzí $6,100 a $6,800

Je možné, že od 5. septembra, kedy BTC klesol v priebehu jedného dňa o viac ako $1,000 sa trh stále potrebuje zotaviť. Alebo sa len investorom nechce momentálne vstupovať do tohto neistého trhu, ktorý mnohí opisujú ako ticho pred búrkou.

Vstup do krátkych alebo dlhých pozícií na akejkoľvek z veľkých kryptomien pri súčasnom stave trhu môže byť hra vabank. Vysoké riziko a nízke výnosy. Vyzerá to tak, že si to investori uvedomujú a odráža to aj spomínaný pokles aktivity na trhu. Obchodníci iba pozorujú trh a čakajú či niečo iniciuje väčší pohyb.

Ďalší možný scenár poklesu BTC objemu môže byť zníženie trhovej intenzity rovnako ako nástup únavy predávajúcich. Medvede na trhu sa dlho snažili dostať Bitcoin pod úroveň $6,000, naproti tomu býci nad úroveň $7,000. Oba tábory opakovane neuspeli, a tak potrebujú dočerpať sily, a financie.Prílev pozitívneho vývoja a správ v krypto sektore vrátane vstupu Citigroup, Morgan Stanley, Goldman Sachs, TD Ameritrade či Univerzity Yale na trh s kryptomenami nahráva do kariet býkom.

Napriek pozitívnym správam kryptomenový trh tento týždeň stagnuje

Investori uprene hľadia na level $6,800

Kým Bitcoin nevyjde z dôležitej úrovne odporu, ktorou je $6,800, je nepravdepodobné, že by dominantná mena zaznamenala akýkoľvek zmysluplný nárast svojho objemu aj ceny.

Mike Novogratz, ktorý sa vyjadril, že Bitcoin pravdepodobne pred koncom roka 2018 pravdepodobne prekročí $10,000, uviedol:

„$6,850 je úroveň, ktorá je dôležitá pre BTC. Ak ju pokoríme, uvidíme skutočný nárast. „

Historicky, pred veľkou krátkodobou rally mal BTC tendenciu vykazovať pokles objemu. Napríklad 18. júla zaznamenal BTC prudký nárast, keď narástol v priebehu niekoľkých hodín z $6,500 na $7,500 a neskôr nad $8,000. Objem pred touto rally bol rovnako žalostne nízky.

Možnosť, že Bitcoin opäť zažije náhly nárast objemu a hodnoty nemožno poprieť vzhľadom na predchádzajúce explozívne nárasty nielen počas tohto roka. Ak v nasledujúcich dňoch trh neuvidí všeobecné zvýšenie aktivity, je pravdepodobné, že bude aj naďalej vykazovať stabilitu okolo ceny $6,500.

Toto obdobie radíme využiť štúdiom projektov, ktoré Vás zaujímajú či zhodnotením svojho portfólia a investičnej stratégie. Práve toto sú obdobia na to ako stvorené.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...