Sledujte nás aj na

Spoločnosť Crypto Facilities, ktorú nedávno kúpila americká kryptoburza Kraken zobchodovala takmer $1 miliardu v rámci futures kontraktov. Podľa produktového riaditeľa tejto spoločnosti, Sui Chunga, obchodovanie s futures vzrástlo o viac ako 500 %.

Akvizícia Crypto Facilities v hodnote $100 miliónov

Popredná americká kryptoburza Kraken, ktorá na trhu pôsobí už od roku 2011 získala minulý mesiac akvizíciou poskytovateľa futures kontraktov. Vďaka tejto kúpe, ktorá bola ohodnotená na $100 miliónov, začala burza ponúkať svojim klientom aj túto formu investovania do kryptomien.

V spojení so značnou klientskou základňou Krakenu sa zvýšil záujem o futures kontrakty, pričom ich objem sa priblížil za uplynulý mesiac až k hranici $1 miliardy. Klienti mohli pritom na investovanie využiť päť popredných kryptomien (tokenov). Konkrétne sú v ponuke: bitcoin (BTC), ether (ETH), litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH) a XRP.

Možnosti futures kontraktov na Krakene. Zdroj. kraken.com

Chung vo svojom vyjadrení pripustil, že práve akvizícia Crypto Facilities Krakenom zohrala kľúčovú úlohu pre dosiahnutie tohto úspechu:

Som presvedčený, že podpora od veľkej americkej kryptoburzy značne pomohla rozšíriť náš produkt medzi veľké množstvo zákazníkov. Značka Kraken má nepochybne svoju váhu a renomé. Svoju úlohu zohral aj fakt, že futures kontrakty ponúkame až pre päť hlavných kryptomien.

Prudký rast záujmu o futures kontrakty altcoinov

Chung zároveň prezradil aj spôsob, akým vyčíslili 500 % nárast v objemoch obchodovania. Crypto Facilities meria zmienené objemy v päť dňových cykloch, pričom tie, ktoré nasledovali po akvizícií ich spoločnosti Krakenom (4. február 2019) dosiahli hodnoty obchodu vyššie o spomínaných 500 %. Niektoré altcoiny zaznamenali pritom ešte vyššie čísla. V súvislosti s tým Chung uvádza:

Okrem bitcoinu a etheru je jednou zo silných stránok spoločnosti Kraken aj podpora a dostatočná likvidita pre bitcoin cash a litecoin. Keď sa pozriem na čísla spred akvizície a po nej, vidím, že niektoré futures kontrakty pre altcoiny dosiahli až 1000 % nárast.

Je teda zrejmé, že práve zameranie sa aj na tieto dve kryptomeny a otvorenie futures kontraktov pre ne dokázalo pritiahnuť pozornosť viacerých investorov hľadajúcich futures kontrakty nie len pre bitcoin.

Inštitúcie kryptomenám stále veria, Grayscale vlastní 1 % všetkých Bitcoinov

Počet nových registrácií vzrástol na Krakene o 400 %

Ruka v ruke s narastajúcim objemom sa Kraken môže pochváliť aj zvýšeným počtom registrácií nových klientov na svojej platforme. Burza uvádza, že v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom otvorila o 400 % viac účtov.

Žiadny z nových zákazníkov však nebol zo Spojených štátov, keďže podľa predstaviteľov Crypto Facilities nariadenie od Americkej komoditnnej komisie pre obchodovanie s futures neumožňuje americkým občanom využívať takúto formu investovania. Nárast nových registrácií na Krakene tak majú na svedomí klienti pochádzajúci predovšetkým z Ázie a Európy.

Víkendový ฿ulletin: Ako kryptomeny používajú kryptografiu

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...