Sledujte nás aj na

Jeden z najväčších výrobcov grafických kariet Nvidia prejavil záujem o zameranie sa na trh s ťažbou v dôsledku rekordného rastu hodnoty kryptomien ako Bitcoin a Ethereum.

Od začiatku roka 2017 trh s kryptomenami rástol obrovskou rýchlosťou. Na konci roka 2016 bola celková kapitalizácia kryptomien úctihodných 14 miliárd dolárov, no od vtedy táto hodnota narástla na rekordných 135 miliárd dolárov.

Ceny Bitcoinu a Etherea dosiahli nové maximá, čo znamenalo, že ich ťažba sa stala atraktívnou a výnosnou aj pre jednotlivcov, ktorí začali kúpovať veľký počet grafických kariet, aby si aj oni „odhryzli z kryptokoláča“.

Ťažobná horúčka bola natoľko silná, že v Rusku dokonca spôsobila nedostatok grafických kariet. Tento nedostatok spôsobil, že si výrobcovia kariet ako AMD alebo Nvidia uvedomili, že sa otvoril nový trh s grafickými kartami a to trh s ťažbou kryptomien.

Podľa nedávneho článku v MarketWatch, generálny riaditeľ Nvidie Jensen Huang uviedol, že trh s ťažbou kryptomien predstavuje potenciálnu vysoko-ziskovú oblasť. V telefónom rozhovore s analytikmi Huang uviedol:

Kryptomeny tu zostávajú a trh bude naďalej rýchlo rásť. Je nepravdepodobné, že tento trh v dohľadnej dobe zmizne. Objaví sa mnoho ďalších kryptomien a budú prichádzať z rôznych krajín… Trh budeme pozorne sledovať.

Najzáujimavejším aspektom celeho ťaženia kryptomien je potenciálny vývoj grafických kariet špecializovaných na túto úlohu. Zatiaľ čo sa predstavitelia spoločnosti Nvidia odmietli vyjadriť k špekuláciám ohľadom vývoja kariet špecializovaných na ťažbu, Huang pripomenul, že spoločnosť minerom už ponúka karty špeciálne optimalizované na ťažbu.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...