Sledujte nás aj na

Americká technologický spravodajca BGR priniesol správu o tom, že niekto zo Samsungu uverejnil fotky nového modelu Samsung Galaxy S10, ktorý je vybavený Bitcoin natívnou peňaženkou.

Nový model od Samsungu, Galaxy S10, ešte nebol odhalený verejnosti, no spoločnosť ho už údajne poskytla obchodníkom a výrobcom príslušenstva.

Bude nový Galaxy S10 obsahovať krypto peňaženku?

Podľa uniknutých obrázkov, ktoré zverejnil Gregory Blake, nový model Galaxy S10 má integrovanú funkciu s názvom „Samsung Blockchain KeyStore“. Nový prototyp tak umožní jeho používateľom mať plnú kontrolu nad ich privátnymi kľúčmi a kryptomenovými prostriedkami.

Po autentifikácii a povolení Blockchain KeyStore na zariadení, môžu používatelia začať posielať a prijímať kryptomeny pomocou natívnej kryptopeňaženky na ich mobilnom telefóne.

Screenshoty zverejnené Blakom odhalili, že jedinou podporovanou kryptomenou je zatiaľ Ethereum. Možno je to preto, že ide stále len o prototyp. Avšak jeden obrázok obsahuje grafický znak, ktorý pripomína Bitcoin. Pri spustení Blockchain KeyStore bude tak pravdepodobne podporovaných viacej kryptomien.

Gregory Blake zverejnil na sociálnej sieti Twitter nasledujúce zábery:

Novinár z BGR, Chris Smith, rozoberá, či je naozaj možné, že sa jedná o budúci telefón Galaxy S10:

Vieme, že ide o telefón Galaxy S10, pretože v blízkosti pravého horného rohu je umiestnená kamera. Selfie kamera na A8- čkách je na ľavej strane. Taktiež vieme, že nejde o Galaxy S10+, pretože ten je vybavený samostatným fotoaparátom. Je jasné, že nejde o verziu Lite, pretože obrazovka má zakrivené okraje, nie ploché.

CCN  ešte 13. decembra 2018 oznámila, že spoločnosť Samsung plánuje integrovať kryptomenovú peňaženku typu cold storage do svojho modelu S10. Oznámenie prišlo po tom, ako spoločnosť podala svoje obchodné známky pre Samsung blockchain. V tom čase výkonný redaktor spoločnosti SamMobile, Adnan Farooqui potvrdil, že spoločnosť vyvíja cold storage kryptomenovú peňaženku a zamýšľa ju integrovať do Galaxy S10.

Cold storage peňaženky sú z pravidla bezpečnejšie, ako hot peňaženky, keďže nie sú online pripojené na internet. Viac si o cold a hot storage peňaženkách prečítajte v našom článku:

Čo je to a ako funguje kryptomenová peňaženka?

Prečo by mal Samsung integrovať do mobilu Bitcoin peňaženku?

Samusng v júli minulého roka uviedol, že najbezpečnejším zariadením na kryptopeňaženku je mobilný telefón. Vraj je to vďaka prítomnosti Trusted Execution Environment (TEE, prostredie dôveryhodného vykonania). Narozdiel od laptopov, PC a iných druhov zariadení majú smartphony natívne prostredie, ktoré funguje nezávisle od pamäte a úložiska. Údaje uložené v systéme TEE nemôžu byť zmenené operačným systémom, čím sa úplne vylúči možnosť narušenia bezpečnosti ovplyvňujúce údaje uložené v dôveryhodnom prostredí.

Používaním TEE na mobilnom telefóne môže kryptopeňaženka fungovať oveľa bezpečnejšie a efektívnejšie než prenosné počítače a stolné počítače, ktoré stále zostávajú populárnou platformou pre peňaženky a burzy.

Senior IT konzultant a Samsung Insights prispievateľ, Joel Snyder povedal:

Práve vďaka tomuto majú smartphony výhodu nad laptopmi a stolnými počítačmi. Bez benefitu TEE, by boli kľúče zraniteľnejšie. Existuje významná výstraha: naivný vývojár peňaženky by sa mohol rozhodnúť jednoducho uložiť kľúče na normálne interné ukladanie telefónu. V takom prípade je to len malá dodatočná ochrana pri používaní platformy smartphonu. Alebo samotná peňaženka môže byť malware, v takom prípade je všetko stratené.

No s pravou peňaženkou využívajúcou výhody TEE telefónu, neexistuje miesto, kde by ste mohli bezpečnejšie uložiť svoje peniaze.

Ak oficiálny model Galaxy S10 príde s natívnou Bitcoin a Ethereum peňaženkou, môže to predstavovať významnú hrozbu pre spoločnosti ako HTC a projekty, ktoré pracujú na blockchain telefónoch, ktoré podporujú výhradne kryptomeny.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...