Sledujte nás aj na

Stellar (XLM) sa rozhodol pre zmenu loga svojej kryptomeny, aby ju tak spravil príťažlivejšou pre finančné spoločnosti. Zdá sa, že známemu znaku rakety odzvonilo. Medzičasom deviata kryptomena na trhu (podľa trhovej kapitalizácii) stellar, zaznamenala za posledný týždeň mierny rast. Prišlo to v čase, kedy sa Nadácia Stellar chystá vystúpiť na blížiacej sa Money 20/20 Asia konferencii v Singapure, ktorá prebehne 19. – 21. marca 2019.

Nové logo pre Stellar (XLM)

Raketová loď spoločnosti Stellar opúšťa svoje miesto a vyráža do vesmíru, Stellar sa však úplne nevzďaľuje od vesmírnej tematiky. Nadácia Stellar sa rozhodla redizajnovať svoje logo, aby tak oslovila viac finančných inštitúcií. Stellar tak vymení jeho typickú značku rakety, ktorá doteraz definovala túto kryptomenu.

Nové a staré logo kryptomeny stellar (XLM) Zdroj: stellar.org

Podľa oficiálneho oznámenia si spoločnosť Stellar uvedomila, že kreslená raketa nie je zrovna reprezentatívne logo pre používanie v bankovom, či finančnom sektore všeobecne. Spoločnosť má veľké plány do budúcna a na to potrebuje flexibilnejšie logo. Kurppa Hosk je dizajnérska agentúra, ktorá navrhla nové logo. Stellar je otvorenou sieťou pre rôznych používateľov, preto ich nové logo muselo spĺňať určité špecifikácie.

Stellar napísal na svojom blogu:

Logo by malo mať neutrálne použitie. Samozrejme by malo vyzerať dobre v každej veľkosti. Ako ikona appky, znak meny na coinmarketcape, na tričku, na billboarde. Logo by malo byť udomácnené v každom kontexte, či už mediálnom alebo priamo v Stellare.

Spoločnosť Stellar ďalej vysvetľuje, že nové logo by malo taktiež, ako i jeho predchodca reprezentovať jeho príbeh, vyžarovať priateľskosť a predstavovať otvorenosť vesmíru. V neposlednom rade ide o nový symbol meny stellar lumens XLM. Symbol by mal teda reprezentovať kryptomenu, ktorá v prípade, že sa v budúcnosti stane globálnym menovým štandardom, bude potrebovať označenie, aké majú ostatné známe meny. Takýto symbol by sa mal dať vložiť do textu, ako napríklad: $ – dolár, € – euro, £ – libra a ¥ – jen.

Symboly svetových mien s otáznikom na konci, ktorý reprezentuje možnú menu XLM. Zdroj: stellar.org

Ako logo vznikalo?

Stellar taktiež vysvetlil, ako prišli ku konečnej verzii nového loga:

Počas mnohých návrhov sme sa hrali s negatívnym priestorom a hrúbkou ťahu. Otočili sme logo okolo, takže to vyzeralo trochu ako „S“. A viete, kde je jedna línia dobrá, dve čiary sú ešte lepšie … takže bez ďalších okolkov predstavujeme nové logo Stellar Lumens!

Stellar sa už pripravuje na globálnou adopciu s novým logom a symbolom pre ich kryptomenu, ktorej tvar predstavuje planetárny kruh s písmenom S pre „Stellar“, ale aj planétu Saturn, na ktorú sa logo podobá. Oficiálna zmena loga by sa mala uskutočniť v máji 2019 a podľa samotnej spoločnosti, bude predstavovať veľkú zmenu a krok v pred.

XLM naštartovalo stúpajúci trend

Stellar Lumens (XLM) navyše za posledný týždeň zaznamenal určitý nárast ceny oproti bitcoinu (BTC). XLM vzrástlo o 18 % voči BTC po tom, ako začalo 7. marca stúpať. Obchodovaná cena BTC sa stále pohybuje v menšom rozpätí $3,850 – $3,920, čo má za následok aj mierny rast ceny XLM.

Cena XLM bola 11. marca $0.1, čo predstavovalo 20 % nárast oproti cene zo 7. marca $0.086. Prudší vzrast ceny XLM by mohol indikovať býčí trend nahor. Hodnota XLM si drží svoj level nad $0.1 i posledné dni.

XLM bolo ešte len prednedávnom na 4. mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Koncom roka 2018 prelomilo hranicu supportu $0.3, $0.2 a $0.18. V minulom roku si viedlo omnoho lepšie, než väčšina iných kryptomien. Stellar Lumens má stále priestor na to, aby jeho hodnota vzrástla aj o 200 %. Potrebuje však nových kupcov a zvýšiť objemy obchodov skôr, než sa bull trend potvrdí.

Znázornenie vývoja ceny XLM/BTC na burze Bittrex na 4-hodinovom grafe.

Na tomto 4-hodinovom grafe XLM vidíme, že niekoľko posledných sviečok naznačuje ďalší pohyb skôr smerom nadol. Medvedí vzor spolu s Doji tvarom sviečok v podobe padajúcej hviezdy naznačujú blížiacu sa korekciu. Doji predstavuje vzácny stav aktíva, kedy sa jeho otváracia a zatváracia cena rovnajú, čo možno vidieť na sviečkovom grafe. Doji pre technických analytikov naznačuje blížiace sa obdobie korekcie. Väčšinou má Doji znak kríža alebo obráteného kríža, či znamienka plus.

XLM partnerstvo s IBM

V rozhovore z minulého mesiaca sa Jesse Lund, šéf pre blockchain a digitálne meny v spoločnosti IBM, hovoril o partnerstve IBM práve s Nadáciou Stellar a využití XLM.

Jesse Lund hovorí o spolupráci IBM a Stellar. Verí, že papierové peniaze zaniknú.

Lund potvrdil, že XLM bude jedným z aktív, ktoré sa budú používať, ako prostredník pri prenosoch hodnoty cez ich produkt „World wire“. IBM už v roku 2018 oznámilo partnerstvo so Stellar Foundation. Chceli by zabudovať Stellar blockchain technológiu do ich projektu na zlepšenie súčasného svetového platobného systému. Stellar v partnerstve vytvoril aj „Interstellar“, firmu, ktorá poskytuje blockchain služby pre finančné inštitúcie.

Lund okrem iného naznačil oznámenie veľkého rozsahu, ktoré sa uskutoční na Money 20/20 Asia konferencii v Singapure. Spoluzakladateľ XLM, a predtým sieti Ripple, Jed McCaleb bude kľúčovým rečníkom na tejto udalosti.

Stellar tak čaká v najbližších dňoch celkom rušné obdobie. Pomôže nové logo vystreliť starú raketu do vesmírnych výšin a posunie tak XLM v rebríčku nahor? Nový znak meny sa zdá byť naozaj chytľavý a zapamätateľný , čo naozaj môže priniesť svoje ovocie, pokiaľ si XLM udrží svoj stúpajúci trend. V nasledujúcich dňoch bude zaujímavé sledovať, aký budú mať udalosti okolo Stellaru a ich XLM dopad na jej cenu a obchodné objemy.

Zdroj: coingape.com, stellar.orgZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...