Sledujte nás aj na

Predstavitelia NEO, open-source platformy pre decentralizované aplikácie, oznámili, že v rámci dodržiavania stanovených cieľov uvedených v roadmape, prejde tento projekt na blockchain 3.0. Prechodom na blockchain verziu 3.0 chce dev tím docieliť vyššiu mieru škálovateľnosti, zlepšenie výkonu a dosiahnutie lepšej stability siete.

S nástupom NEO 3.0 sa vyťaží nový genesis blok

Vzhľadom k tomu, že funkcie uvedeného blockchainu nie sú spätne kompatibilné s aktuálnou verziou, pri spustení dôjde k vyťaženiu nového genesis bloku. Dev tím zároveň upozorňuje, že používatelia tejto kryptomeny si budú musieť svoje tokeny zameniť.

Spoluzakladateľ a hlavný vývojár tejto čínskej platformy, Erik Zhang, uviedol, že príchod nového reťazca je nevyhnutný. Naráža tým na uvedený fakt, že niekoľko architektonických vylepšení nie je kompatibilných so súčasným NEO blockchainom. Zároveň dodal, že vďaka zvýšeniu rýchlosť a zabezpečeniu lepšej stability bude môcť byť NEO vo veľkej miere použiteľné na komerčné využitie.

Keď hovoríme o využití NEO 3.0 na široké komerčné využitie, máme tým na mysli jeho schopnosť podporovať rozsiahle aplikácie využívajúce technológiu blockchain. V budúcnosti by sme tak radi poskytli naše riešenia populárnym službám ako YouTube a Alipay ako aj herným gigantom Tencent a Blizzard.

Nový blockchain v lete 2020

NEO dev tím odhaduje, že nová verzia blockchainu by mala byť dokončená počas druhého štvrťroka 2020. V tomto období by mal byť zároveň spustený aj testnet, v rámci ktorého budú môcť používatelia testovať nové funkcionality a celkový chod siete. Decentralizované aplikácie, ktoré sú aktuálne funkčné v sieti NEO by mali byť prenesené na nový blockchain. V tejto oblasti budú totiž obe siete spätne kompatibilné, vďaka čomu budú môcť vývojári DApps pokračovať na svojich projektoch.

Zakladateľ NEO na konferencii DevCon predstavil 5 nových funkcií NEO 3.0

Súčasťou testnetu má byť aj upgrade algoritmu Delegated Byzantine Fault Tolerance (dBFT). Ten funguje na obdobnej báze ako známejšia alternatíva Delegated Proof of Stake. V oboch prípadoch vybraná skupina uzlov validuje transakcie a overuje platnosť jednotlivých blokov. V novej verzii bude tento algoritmus obsahovať vylepšený mechanizmus, ktorý má zaistiť vyššiu stabilitu v prípade zlyhania siete. Ide o odpoveď na nepríjemnú udalosť zo začiatku roku 2018, kedy NEO zažilo dvojhodinový výpadok siete, keďže jeden uzol bol v offline režime.

Súbežne s uvedenými zlepšeniami sľubujú developeri aj lacnejšie poplatky. Nová verzia by tak mala priniesť nižšie náklady predovšetkým pri tvorbe smart kontraktov, čo by v konečnom dôsledku malo podporiť väčšie využívanie tejto platformy.

Top 5 blockchain 3.0 projektov, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2018

Partnerstvo Zeux a NEO otvára nové možnosti platieb

Okrem pripravovanej novej verzie blockchainu prišlo NEO v týchto dňoch aj s ďalšou významnou novinkou. Britská fintech spoločnosť Zeux oznámila, že NEO zaraďuje do svojej digitálnej platobnej peňaženky.

Vďaka tomu budú môcť majitelia tejto kryptomeny od 7. mája zaplatiť za tovar a služby na ktoromkoľvek mieste, kde sú akceptované platby prostredníctvom Apple Pay alebo Samsung Pay. K uvedenému partnerstvu sa zakladateľ a CEO spoločnosti Zeux, Frank Zhou, vyjadril slovami:

S radosťou Vám oznamujeme, že do nášho zoznamu podporovaných kryptomien pridávame NEO. Sme presvedčení, že NEO prostredníctvom svojich smart kontrakt aplikácií pripravuje pôdu pre novú formu inteligentnej ekonomiky. Toto strategické partnerstvo nám pomôže posliniť našu súčasnú infraštruktúru a rozšíriť naše služby pre viac zákazníkov.

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...