Sledujte nás aj na

MyCrypto, Ethereum (ETH) a ERC20 peňaženka, ktorá bola vytvorená spoluzakladateľkou MyEtherWallet peňaženky, integrovala do svojho rozhrania novú funkcionalitu umožňujúcu používateľom naplánovať svoje ETH transakcie.

Používatelia môžu na peňaženku MyCrypto, ktorá je vzhľadom aj funkcionalitou veľmi podobná MyEtherWallet, pripojiť hardware peňaženky, ako Trezor a ďalšie softvérové peňaženky typu MetaMask. Tieto metódy používania patria k preferovaným bezpečnostným prvkom pri práci s kryptomenami a tokenmi.

Nová vlastnosť plánovania transakcií na MyCrypto peňaženke tak môže byť využívaná každým používateľom Ethereum peňaženky, a to len jednoduchým pripojením už existujúcich adries k MyCrypto rozhraniu.

Načasovanie transakcií

MyCrypto je prvou platformou, ktorá implementovala prirodzené plánovanie kryptomenových transakcií s využitím špeciálnych Chrono Logic smart kontraktov a časových inováciách založených na ETH.

Používatelia môžu vďaka tejto unikátnej vlastnosti vopred naplánovať svoje transakcie na ETH mainnete. Otvárajú sa tak možnosti pre nové druhy platieb, ktoré doteraz neexistovali.

Používatelia ETH digitálnej meny môžu napríklad poslať prostriedky pre nákup ICO dopredu, aby sa vyhli vylúčeniu z účasti na predaji. Ďalej môžu poslať dopredu prostriedky na nákup akcií vo fondoch a naplánovať si transakcie pre biznis partnerov a dodávateľov.

MyCrypto team sa vyjadril:

Možno máte záujem stihnúť najnovší ICO predaj, ale nebudete v tom čase pri svojom PC. Môžno chcete ENS meno domény a nechcete premeškať obdobie jeho odhalenia. Možno musíte v presný čas zaplatiť za nákup akcií. Možno si len chcete poslať pripomienku (aj keď pre túto možnosť existujú lepšie možnosti).

V interview pre Chrono Logic tím sa spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin vyjadril, že načasovanie transakcií je veľmi užitočná nová vlastnosť:

Viem, že bol o podobnú funkcionalitu obrovský záujem. Príde mi to veľmi  užitočné.

Taylor Monahan, zakladateľka a CEO MyCrypto vyjadril podobné nadšenie ako Buterin:

Myslím, si, že sa týmto otvárajú možnosti pre nové nápady. Jedným z nich je viac-kroková transakcia. Ak potrebujete dokončiť nejaký krok a potom čakať, aby sa niečo stalo, hoci je to aj niečo v reálnom svete alebo len niečo ako ENS.

Aj ostatné peňaženky prejavili záujem

Softwarový vývojár MetaMask, Frankie Pangilinan povedal, že alarmy (Ethereum časované transakcie) sú vhodné pre vklady do fondov. Spoluzakladateľ Ledgeru, Nicolas Bacca zas dodal, že tím objavuje spôsoby, ako tieto nové časové vlastnosti kontraktov implementovať do hardware peňaženiek, aby sa tak mohla jednoducho pridať funkcia načasovania transakcií pre existujúcich používateľov.

„Vidím cestu, akou by sme mohli spolupracovať s hardware peňaženkami, aby sa zaistilo, že Vaša transakcia je správne načasovaná,“ dodal Bacca. 

Vzhľadom na fakt, že načasovanie a spracovanie transakcií sa kompletizuje pomocou smart kontraktov, ktorých kód používaný v Ethereum Alarm Clock a Chrono Logic podlieha auditu, neexistuje žiadne riziko, žeby sa transakcia správne nespracovala.

Pre technicky zdatnejších, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o smart kontrakty vrelo odporúčame navštíviť stránky Ethereum Alarm Clock a Chrono LogicJedná sa o veľmi zaujímavé projekty, ktoré prinášajú do Ethereum sveta významnú pridanú hodnotu.

Zdroj: ccn.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...