Sledujte nás aj na

Bitcoin bol tento týždeň relatívne stabilný a pomaly sa pohyboval od $16,500 dolárov na približne $17,500 a v súčasnosti obchoduje na cene okolo $18,000. Všetko sa ale pravdepodobne zmení počas víkendu, keďže dve americké burzy spúšťajú obchodovanie s futures kontraktmi na BTC. Tento týždeň bol tiež zaujímavý čo sa týka rastu altcoinov a jedným z víťazov v tomto závode bol nepochybne Ripple.

Graf XRP od 11.12.2017 do 16.12.2017

Ripple (XRP) zaznamenal za posledné tri mesiace relatívne malý cenový pohyb, a to v rozmedzí od $0.18 do $0.26, čo sotva pomohlo vytvoriť dostatočnú hybnú silu na väčší rast Ripple. Boli to až správy o tom, že viac ako 60 bánk v Japonsku a v Južnej Kórei začne testovať medzibankové prevody pomocou Ripple blockchainu, ktoré pomohli vystreliť cenu tohto altcoinu. Stalo sa tak presne 13. Decembra 2017. V nasledujúci deň narástla cena na historicky najvyššiu hodnotu $0.86 a je veľmi pravdepodobné, že Ripple čoskoro pokorí hranicu $1. Za posledných 24 hodín si XRP udržal svoju pozíciu a momentálne sa obchoduje okolo $0.79, čo predstavuje týždňový nárast o viac ako 200%.

Nové posily v Ripple tíme

Nárast na cene a objeme pomohol Ripple získať tretie miesto podľa trhovej kapitalizácie s trochu viac než $30 miliardami tesne pred Bitcoin Cash. Keďže sa spoločnosti, ktorá stojí za touto menou darí, naberajú do tímu nové posily. Jednou výraznou posilou je pán Tom Channick, ktorý predtým pracoval ako manažér pre podnikovú komunikáciu na oddelení reklamnej a obchodnej integrity vo Facebook-u. Channick bude slúžiť ako vedúci komunikácie pre túto blockchainovú firmu sídliacu v San Franciscu.

“Som skutočne poctený, že sa môžem pripojiť k spoločnosti Ripple a veľmi sa teším na spoluprácu s globálnym tímom, ktorý bude pokračovať v budovaní nového hodnotného internetu. Rozvíjanie technológie, ktorá umožňuje ľuďom a firmám presúvať peniaze tak rýchlo ako informácie, je neuveriteľne dôležité a som rád, že budem pomáhať Ripple dosiahnuť tento cieľ.” Povedal Tom Channick v emaily pre portál Market Insider.

Tom Channick

Tom Channick, nová posila Ripple tímu

V roku 2015 bol Channick nominovaný medzi top 50 najlepších ľudí z oblasti PR (public relations, vzťahy s verejnosťou) v technologickom odvetví. Tento rebríček zostavuje spoločnosť Business Insider a Channick toto ocenenie získal za svoju prácu v reklamnej softvérovej spoločnosti Sharethrough.

Nový lepší bankový systém?

Koncept technológie Ripple spočíva v zrýchlení a zefektívnení finančných transakcií a globálnych platieb. Väčšina bánk v súčasnosti používa archaickú sieť s názvom SWIFT v ktorej medzinárodné prevody trvajú aj niekoľko dní a samozrejme narastajú aj poplatky spojené s týmito službami. Použitím XRP budú bankové transakcie omnoho rýchlejšie, efektívnejšie a lacnejšie.

Mnoho ideologicky riadených obchodníkov a traderov s kryptomenami sa vyhýbalo Ripple, pretože má úzke väzby na tradičný bankový systém. Tí, ktorí do XRP investovali za posledné mesiace alebo aj skôr majú v súčasnosti veľký dôvod na radosť, pretože sa za posledný týždeň jeho hodnota strojnásobila.

Zdroj: markets.businessinsider.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...