Sledujte nás aj na

Začiatkom tohto týždňa výrobca čipov AMD spustil predaj novej grafickej karty (GPU) – a tá sa vypredala za niekoľko minút.

28. augusta tech bloggeri pozorne sledovali vývoj ohľadom vydania novej GPU Radeon RX Vega 56, ktorá bola sprístupnená na populárnych on-line predajniach, ako Newegg a Ebay. Ako sa dalo očakávať, vzhľadom k obrovskému dopytu po GPU, drvivá väčšina kariet bola nedostupná už po prvých piatich minútach po spustení predaja.

AMD a Nvidia sa zameriavajú na trh s ťažením kryptomien

Prednedávnom sme informovali, že sa spoločnosti ako AMD a jej konkurent Nvidia začali zameriavať na výrobu komponentov pre ťaženie (mining) kryptomien. Zvýšený dopyt po GPU je zapríčinený veľkým prílevom ľudí, ktorý využívajú GPU na ťažbu kryptomien ako Ethereum alebo Bitcoin. Ťaženie je intenzívny proces, pri ktorom sa nové transakcie pridávajú do blokov, čím sa vytvárajú nové tokeny v procese odmeňovania minerov (ťažiarov).

Na začiatku roka AMD deklarovala, že v trhu s ťažením kryptomien nevidí dlhodobú príležitosť. Je ale dosť možné, že spoločnost potichu pracovala na zlepšení podmienok  a vývoji nových produktov pre minerov kryptomien, ktorí používajú AMD produkty. To dokazuje aj fakt, že začiatkom mesiaca došlo k uvoľňovaniu softvérových nástrojov súvisiacich s ťažbou.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...