Sledujte nás aj na

Binance, jedna z najpopulárnejších kryptobúrz na svete plánuje v prvom kvartáli roku 2019 spustiť svoju decentralizovanú burzu. Oznámila, že ju priamo prepojí s hardvérovými peňaženkami. Kombinácia decentralizovaného prostredia pre obchodovanie s kryptomenami v spojitosti s najbezpečnejšou formou držania kryptomien (HW wallets) tak predstavuje výborné bezpečnostné riešenie pre všetkých jej budúcich klientov.

Ledger, Trezor alebo KeepKey?

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao, vo svojom tweete potvrdil, že v momente plného spustenia prevádzky decentralizovanej kryptoburzy bude dostupná zmienená konektivita s HW peňaženkami.

Changpeng Zhao však nešpecifikoval, o ktoré hardvérové peňaženky sa jedná. Do úvahy pripadajú pravdepodobne poprední výrobcovia, medzi ktorých možno zaradiť Ledger, Trezor a KeepKey.

Nejasnosti panujú rovnako aj ohľadom natívneho tokenu burzy BinanceBinance Coin (BNB). Vývojári novej decentralizovanej platformy verejnosti stále neobjasnili akú rolu bude tento token na DEX burze zohrávať a na čo všetko ho budú môcť jej klienti použiť.

Binance OTC

Informácia o vytvorení decentralizovanej burzy a jej podpore hardvérových peňaženiek je v krátkej dobe ďalšou dobrou správou pre klientov Binance. Pred pár dňami totiž burza potvrdila aj spustenie OTC marketu, čím reagovala na americkú kryptoburzu Bittrex. Tá s rovnakým riešením oslovuje potenciálnych zákazníkov od začiatku tohto roku.

OTC market (necentralizovaný a neregulovaný trh, kde sa obchoduje mimo oficiálne regulované inštitúcie) je v prípade Binance určený klientom, ktorí obchodujú Bitcoin v objemoch nad 20 BTC (približne $70,000).

Do decentralizovaných platforiem vkladajú mnohí obchodníci s kryptomenami veľké nádeje. Investori totiž očakávajú, že práve tento typ búrz im prinesie možnosť vyhnúť sa prísnym registračným požiadavkám, ktoré vyžadujú tradičné centralizované burzy.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) sa však už vyjadrila, že aj decentralizované platformy budú musieť byť v súlade s právnymi predpismi týkajúcimi sa KYC / AML štandardov. Akým spôsobom to chce komisia dosiahnuť však zatiaľ neuviedla. Ako výstraha však môže slúžiť spor medzi SEC a decentralizovanou burzou EtherDelta. Jej zakladateľ Zachary Coburn musel v novembri 2018 zaplatiť za nedodržanie požadovaných zákonov sankciu vo výške $388,000.

Binance rozširuje svoje pôsobenie v Európe a pridáva nové obchodné páry

CEO Binance očakáva ďalší krypto boom

Changpeng Zhao počas svojho minulotýždňového vystúpenia v rámci Binance Blockchain konferencie v Singapure uviedol, že trh s kryptomenami je momentálne veľmi podhodnotený. Zároveň však dodal, že pre neho osobne nie je podstatná cena jednotlivých kryptoaktív, ale celkový vývoj a pokrok daného odvetvia. To odzrkadľuje aj postoj samotnej burzy, ktorá sa snaží prinášať inovatívne riešenia, a zároveň sa pripraviť na novú vlnu klientov. Tá sa podľa neho nezadržateľne blíži a bude skutočne veľká.

Nemáte ešte na Binance účet? Tu nájdete podrobný obrázkový návod, ako sa na túto burzu zaregistrovať a ako na nej obchodovať.

Zdroj: ambcrypto.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...